Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Lääne-Viru maavalitsus sõlmib sõprussidemed Ungari Vabariigi Jász-Nagykun-Szolnoki maakonnaga
6.-9.juulini viibib Lääne-Virumaal neljaliikmeline Ungari Vabariigi Jász-Nagykun-Szolnoki omavalitsuse delegatsioon eesmärgiga sõlmida Lääne-Viru Maavalitsusega sõprus- ja koostööleping. Koostööleping allkirjastatakse 8.juulil kell 18 Vihulas rahvusvahelisel folkloorifestivalil Viru säru.

Soovi koostöösidemete arendamiseks avaldas Jász-Nagykun-Szolnoki maakond umbes poolteist aastat tagasi. Koostöö aluseks on mõlema poole huvi tulenevalt regioonidevahelise ja piireületava koostöö tähtsustumisest Euroopa kontekstis.

Lepingu järgi soovivad osapooled teha koostööd kõigis ühist huvi pakkuvates majandusliku ja ühiskondliku elu valdkondades, eriti aga turismi arendamisel ning kultuurivahetuses, kutsehariduses ja õpilaste vahetuses. Samuti on avaldanud mõlemad maakonnad soovi vahetada kogemusi nii majanduse kui ka avaliku halduse alal, luua kontakte ettevõtjate, klubide ja ühingute vahel (nt jahi- ja kalameeste ühendused).

Jász-Nagykun-Szolnoki omavalitsuse delegatsioon tutvub Rakvere linna vaatamisväärsustega, Rakvere kutsekeskkooli ja Lääne-Virumaa kutsekõrgkooliga ning mitmete turismitaludega Lääne-Virumaal. Järgmisel päeval külastavad ungarlased Tapa Väljaõppekeskust, võtavad osa Porkuni tünnisõiduvõistlustest ja Viru säru folkloorifestivalist. Visiidi viimasel päeval teevad külalised meresõidu Vergi sadamast Mohni saarele (väljasõit Vergi sadamast kell 9.30).

Delegatsiooni kuuluvad maakonna president István Tokár (kirjutab koostöölepingule alla), Euroopa integratsiooni- ja regionaalkomitee esimees dr Zoltán Jernei, maavolikogu esimees Zoltán Nagy Bana, Euroopa integratsioonibüroo juhataja Jász-Nagykun-Szolnoki maakonnas dr Ildikó Ürmössy.

Hilje Pakkanen
04 Juuli 2006
  Kommentaarid