Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Avalik pöördumine peaministri ja siseministri poole seoses prefekt Otsalti koera piinamislooga

Eesti Vabariigi peaminister Andrus Ansip

Eesti Vabariigi siseminister Kalle Laanet

Avalik pöördumine

Viimastel nädalatel oleme pidanud nägema Politsei suutmatust ja tahtmatust välja selgitada ja karistada labradori retriiveri Fine Label Lily Lullaby väärkohtlejat ja piinajat.

Loomakaitseseaduse § 3 järgi on vastutav looma heaolu eest tema omanik. Selle koera lepingujärgne omanik on Aivar Otsalt, Lõuna Regiooni Politseiprefekt.

Leiame, et Politseiameti poolt läbiviidud sisejuurdlus ja edasine käitumine ei vasta EV kehtivatele seadustele. Kuigi omanik on eiranud Loomakaitseseaduse § 3 lg 2 ja § 4 lg 1 nõudeid (seadnud looma olukorda, mis võimaldas kehavigastuste tekkimise; jätnud ta arstiabita, võimaldanud järelvalveta ja vabalt linnas ringi joosta, jätnud ta ilma toidust, jne...), ei ole koera omanikku selle eest karistatud.

Samuti jääb arusaamatuks, miks avalikult vähemalt 2 korral meedias valetanud isik (SL Õhtuleht 20.06, Suvereporter 20.06 ) siiamaani ei ole politseitöölt kõrvaldatud.

Pöördume teie poole usus, et Eesti on õigusriik, mille seadused kehtivad kõikidele kodanikele ühtemoodi ning et seaduse rikkujal tuleb vastutada oma tegude eest.

Loodame, et teie edasine tegevus viib selleni, et süüdlased tuvastatakse ja neile määratakse õiglane karistus selle äärmiselt julma teo eest.

Inimene kas austab elu või mitte. Pole vahet, kas see on teise inimese või looma elu.

Austa elu, nagu see oleks sinu enda oma.


Liitu pöördumisega!


http://www.retriiverid.ee/lilly/index.phpfotol: Lõuna PP politseiprefekt Aivar Otsalt (foto: arhiiv)

11 Juuli 2006
  Kommentaarid