Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ida-Virumaa metsapõlengute pindala väheneb iga päevaga
Kustutustööd Illuka vallas Agusalus kestavad kolmeteistkümnendat päeva. Päästetööde juhi Tauno Suurkivi sõnul jõudsid kustutustööd eile õhtu sellisesse faasi, kus suitsevaid koldeid põlengualal leidus vaid üksikuid. Hommikusel vaatluslennul kaitsejõudude helikopterilt tuvastas termokaamera siiski mitmeid soojust kiirgavaid tulepesi ning leiti ka neli suitsevat põlengukollet.

Hetkel toimub järelkustutus- ja tuleluure ca 220 hektaril, millest 50 hektarit põlenguala lõunaservas on aktiivne järelkustutusala ning ülejäänul jätkatakse tuleluuret.

Jätkuvalt on kustutustöödega hõivatud umbes sadakond inimest. Lisaks päästjatele võtavad töödest osa kaitseväelased ja RMK töötajad.

Alates 4. juulist käivad tööd Illuka vallas Kurtna järvistu piirkonnas. Eile päeval ja täna öösel päästetöid juhtinud Jaak Janno sõnul käib põhitegevus turbaväljadel. Hetkel hinnatakse töötsooniks ca 55 hektari, millest pool on aktiivset ja pool järelkustutusala.


INFOKS VABATAHTLIKELE!
Lisainfo ja registreerimine kustutustöödel osalemiseks Ida-Virumaal
Kurtna järvistu piirkonnas päästetööde staabi telefonil 50 48 346

Toomas Viks
24 Juuli 2006
  Kommentaarid