Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pärnu veepolitsei tabas Pärnu vetelt 2 purjutanud väikelaevajuhti
Laupäeval, 22. juulil tabas Pärnu veepolitsei Pärnu sadama akvatooriumis kaks joobes väikelaevajuhti.

Igapäevase patrullimise käigus tuvastas Pärnu veepolitsei Pärnu sadama akvatooriumis kaks alkoholijoobes väikelaevajuhti, kellest ühe joobeks mõõdeti 3,3 ja teise joobeks 2,2 promilli. Kokku kontrolliti laupäeval 9 alust. Kontrolli kägus tuvastati veel kolm alkoholi tarvitamise tunnustega väikelaevajuhti, kuid nende joove jäi lubatud normi piiresse, milleks on meresõiduohutuse seadusest tulenevalt 0,8 promilli. Meresõiduohutuse seaduse paragrahv, mis käsitleb veesõiduki juhtimist joobeisundis, näeb karistusena ette rahatrahvi kuni 300 trahviühikut, mis maksimaalse karistuse korral oleks 18 000 krooni.

Veepolitsei eestvedaja, Pärnu politseiosakonna korrakaitsetalituse juhtivkonstaabel Artur Kase juhib Pärnu vetel liiklejate tähelepanu sellele, et veepolitsei teostab Pärnu lahel ja jõel regulaarselt järelevalvet meresõiduohutuse seadusest kinnipidamise osas. "Ka veesõidukitele kehtivad reeglid, mida liiklejad on kohustatud järgima ning hetkel toimub järelevalve Pärnumaa vetel pea igapäevaselt," lausus Kase.

Alates käesoleva aasta 1. juunist on politsei kohtuväliseks menetlejaks meresõiduohutuse seaduse paragahvide osas, mis käsitlevad veesõidukite juhtimist joobeseisundis, isiku kõrvalehoidmist joobeseisundi tuvastamisest, mere- või sisevee transpordivahendite registreerimise, arvestuse ja kasutamise nõuete rikkumist, väikelaevade juhtimist ilma juhtimisõiguseta ning laeva turvalisuse nõuete rikkumist.


Leeni Sootla
25 Juuli 2006
  Kommentaarid