Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Savisaar: Eestisse võiks rajada Jaapani kaupade jaotus- ja logistikakeskuse
Täna, 25. juulil Jaapani majandus- ja haldusreformi, eripiirkondade strukturaalreformi ja regionaalarengu minister Kouki Chumaga kohtunud majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar käis välja idee, et Eestisse võiks rajada Jaapani kaupade jaotus- ja logistikakeskuse. Jaapani minister toetas seda mõtet oma nägemusega rajada Eestisse Jaapani konteinerite baas.

Ministeeriumis toimunud kohtumisel tõdes minister Savisaar, et Eesti ja Jaapani majandussidemed on mõnevõrra tagasihoidlikumad kui näiteks kultuurialased kontaktid. Samas avaldas ta lootust, et Euroopa Liidu liikmena võiks Eesti pakkuda Jaapanile häid võimalusi näiteks kaupade jaotus- ja logistikakeskuse asukohana.

Minister Kouki Chuma avaldas heameelt Eesti-poolsete konkreetsete ettepanekute eest ning soovitas muuhulgas Eesti firmadel leida oma niss autotööstuses ning asuda koostööle Jaapani firmadega. Teisena nägi Jaapani minister koostöövõimalusi logistika ja transiidi valdkonnas, tuues eeskujuks Itaalia lõunaosas endisse suhteliselt tühja piirkonda rajatud konteinerite baasi, mis nüüdseks on üks Euroopa suurimaid. Kouki Chuma sõnul võiks ka Eestist saada baas Jaapani kaubakonteineritele. Minister Savisaare sõnul ongi Eesti sadamad valmistumas üleminekuks konteinervedudele.

Jutuks tulid ka turismialane koostöö ja noortevahetusprogrammid Eesti ja Jaapani vahel ning muidugi meie esisumoka edusammud. Teiste teemadena olid kõne all Ida-Aasia poliitiline olukord, Põhja-Korea küsimus ja Jaapani-Venemaa suhted Kuriilide võtmes.

Esmaspäeval Eestisse saabunud portfellita minister Kouki Chuma on esimene Jaapani valitsusliige, kes külastab Eestit pärast diplomaatiliste suhete taaskehtestamist 1991. aastal. Sama visiidi raames külastab ta ka Lätit ja Leedut.


Allan Kasesalu
25 Juuli 2006
  Kommentaarid