Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riik taastas oma võimu lennusadama üle
Täna, 1. augustil, taastas riik peale 9 aastat kestnud vaidlusi oma valduse lennusadama üle, riigi esindajana viibis ülevõtmise juures justiitsminister Rein Lang.

Rein Langi sõnul on tal hea meel, et riik on oma valduse lõpuks taaskehtestanud. "Nüüd on kõige olulisem otsustada võimalikult kiiresti kinnistute edasine saatus ning algatada detailplaneering," ütles Lang. "Selleks hakkame koheselt pidama läbirääkimisi kolme asjassepuutuva osapoole vahel, kelleks on justiitsministeerium, Meremuuseum ning RKAS."

Lennusadama ülevõtmise juures viibis Meremuuseumi esindajana ka selle direktor Urmas Dresen.

Esimese asjana vaadatakse siiski täpsemalt üle ja hinnatakse ülevõetud vara. Minister Langi sõnul on esmane pilt küll territooriumi korrashoiu ja rajatiste osas täiesti troostitu. "Paralleele tõmmates võiks öelda, et nõukogude armee on lahkunud oma tavapärasel viisil - jättes maha täieliku laga," iseloomustas olukorda Lang.

7. juunil riigikohtu poolt tehtud otsusega jõustus lõplikult ringkonnakohtu selle aasta 1. märtsi otsus, millega kohus mõistis lennusadama maa ja ehitised riigi kasuks välja. Riigikohtu otsuse andis justiitsministeerium täitmiseks kohtutäitur Arvi Pink'ile, kes määras kohtuotsuse vabatahtliku täitmise tähtajaks 1. augusti.

Mart Siilivask

01 August 2006
  Kommentaarid