Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kinobuss asus teele!
Täna hommikul alustas oma sellesuvist teekonda Kinobuss, võttes esmalt suuna Ruhnu saarele. Esmakordselt Ruhnut külastav kinobuss näitab saarel filme homme, 3. augustil.

Seejärel peatutakse korra igas maakonnas, eelistades seekord järve- ja mereäärseid randu ning saari. Näiteks on peatused ka Kihnul ja Pranglil ning Saad- ja Pühajärve ääres.

Lisaks tavapärasele filmiprogrammile, mis sisaldab seekord mitmeid värskeid eesti mängu-, lühi- ja animafilme, teiste seas peafilmina "Ruudi" ja valikfilmidena "Vana daami visiit", "Kuldrannake", "Tühirand", "Malev" ja "Kõrini!", on sellel aastal Kinobussiga koos maanteed mõõtmas ka Teadusbuss "Suur Vanker", filmiülikool ja Tartu ülikooli Viljandi kultuurikolledzi muusikud.

Kultuurikolledzi tudengite Kalle Kindla, Nikita Grusevi, Andres Alaru jt. eesmärgiks on pakkuda muusikalist tausta helindamata arhiivikaadritele, mis igas peatuspaigas kajastavad just selle piirkonna ajaloolisi sündmusi.

Filmiülikool on loengusari, kus tuntud filmiõppejõud ja praktikud jagavad huvilistega oma teadmisi filmindusest. Igas kinobussipeatuses on võimalik kuulata erinevat loengut erinevalt lektorilt. Teiste seas pakub filmiülikool Mark Soosaare loengut teemal "Dokumentaalfilmi tegemine kodukohas", Mikk Ranna loengut teemal "Kinoõpetus koolides ja õppimine läbi filmi" ning Hardi Volmeri loengut nukufilmi tegemisest. Kokku saab bussituuri jooksul kuulata 13 loengut. Kogu loengukava leiate Kinobussi kodulehelt www.kinobuss.ee.

Teadusbuss "Suur Vanker" veab kaasas teadushuvilisi noori, kes tutvustavad kõikjal kinobussipeatustes peamiselt füüsikavaldkonna põnevusi. Kogu tehtav katsete rida võetakse filmilindile ja tulemuseks võib olla nii vahva teadusfilm kui teadusmahukas seiklusfilm.

Lisaks on meil kaasas kolm lühi- ja animafilmi, mida mitte keegi kunagi veel näinud pole ning tuurilgi ei näe mitte kõik.


Mari Peelbaum
02 August 2006
  Kommentaarid