Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Skaudid korraldavad juba seitsmendat Erna matka
3. augusti õhtul algab seitsmes Erna matk, mis toimub samaaegselt sõjalis-sportliku Erna retkega. Esimestena lähevad Ahula lähistelt rajale 12 võistkonda, kes valisid kõige raskema ehk siis ligi 70 km pikkuse matka. Reede varahommikul alustavad matka ka teised võistlejad. Kokku on traditsioonilisel Eesti Skautide Ühingu poolt korraldataval Erna matkal sellel aasta osalejaid rohkem kui 150 ja nad jagunevad 40 võistkonda.

Seitsmenda Erna matkaga tähistame 65 aasta möödumist ajaloolisest Erna retkest ja matkahuvilised saavad skautide poolt korraldatud matkal tõestada oma vastupidamist ja visadust ajaloolise Erna retke piirkonnas.

Sellel aastal ootab matkalisi ees kolmes raskusastmes matkarada ning kuni kümme kontrollpunkti, kus pannakse proovile matkaliste oskused keerulistes oludes hakkama saada ja nutikus ning meeskonnatöö oskused. Lisaks raskeimale rajale on võistlejaid ootamas 60 km ja 55 km matkarada. Matka jooksul tuleb võistlejatel ületada jõgi, lasta ammuga täpsust, läbida takistusi ja hakkama saada keerulistes loodusoludes ning veel mitmete ülesannetega kontrollpunktides. Raskeimal rajal osalejaid ootab ees vastutegevus, mille kaitserõngast läbimurdmiseks tuleb võistlejal üles näidata luuramis- ja maskeerumisoskusi. Samuti on raskema raja valinutel vaja leida üles metsa peidetud postkastid.

Raske raja start on avatud Ahulas neljapäeva hilisõhtul kella üheteistkümnest ja kergemate radade võistlejad stardivad reede varahommikul kell 06.-10.00. Erna matka võitjate autasustamine ja matka lõpetamine toimub Kautlas laupäeval 5. augustil kell 10.00. Matka finišis on osalejail võimalik näha ka Erna retke lõpetamist.

Erna matka korraldav Eesti Skautide Ühing on üleriigiline noorteorganisatsioon, mille liikmeskond ületab tuhande. Eesti skaudiorganisatsioon on Skautide Maailmaorganisatsiooni liige, kuhu kuulub ligi 30 miljonit skauti üle kogu maailma. Erna matka läbiviijateks, keda kokku on üle 60, on vabatahtlikud skaudijuhid, vanemskaudid ja skaudisõbrad üle kogu Eesti.

Erna matka toetajateks ja koostööpartneriteks on: Haridus- ja Teadusministeerium, Erna Selts, Eesti Kaitsejõudude Peastaap, Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondis, Logotikke OÜ, Extrahaus OÜ, Inchcape Motors Estonia ja Oras&Ko OÜ.

Kristjan Pomm
02 August 2006
  Kommentaarid