Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kalev hakkas müüma leiba ja saia
AS Kalev Chocolate Factory hakkas alates esmaspäevast, 28. augustist 2006 Kalevi kaubamärgi all müüma pagaritooteid. Ettevõtte eesmärk on jõuda kahe aastaga Eesti kolme suurima pagaritööstuse hulka.

Kalev CF hakkas müüma kokku 11 pagaritoodet, mis kannavad kaubamärke „Kalevipoeg” ja „Linda”. Toodete jaehinnad vahemikus 5 kuni 13.50 krooni. Kalevi leiba ja saia toodetakse Jõhvis ja Viljandis.

Esimestes kauplustes on Kalevi pagaritooted saadaval alates 28. augustist. Suurematesse poekettidesse (Selver, ETK Keskühistu poed jt.) jõuavad uued leivad-saiad alates 4. septembrist. Samal ajal jätkab Kalev läbirääkimisi müügivõrgu laiendamiseks.

AS Kalev Chocolate Factory juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul on ettevõtte eesmärgiks kahe aastaga Eesti kolme suurima pagaritoodete tootja hulka jõudmine ja käibe osas 12-protsendilise turuosa saavutamine. „Meie eesmärgiks on tagada ka pargaritoodete osas Kalevi teistele toodetele omane kõrge kvaliteet ja arendada tootevalikut pidevalt edasi,” lausus Kusmin.

Kalev on teinud pagaritoodete turuletoomiseks ettevalmistusi juba 2 aastat. Lansseerimisinvesteeringute maht 10,3 miljonit krooni, millest peamise osa moodustavad uute tootmis- ja pakkeseadmete soetamine ning turunduskulud. Olulist rõhku pöörati tootearendusele ja turu tundmaõppimisele.

Leibu ja saiasid iseloomustab eriline kuju, mis alt on vormileivale iseloomulikult kandiline, pealt aga põrandaleivale sarnaselt ümar. Seetõttu on Kalevi pagaritooteid mugav tarbida: viilud on ühtlase suurusega nii pätsi otsast kui keskelt. Tooted on pakendatud värskust hoidvasse flowpack süsteemi. Pakendi kujundus on rahvuslike motiividega.

AS Kalev Chocolate Factory juhatuse liikme Alar Pinki kinnitusel on Kalevi toodetel leiva-saia turule sisenemisel mitu eelist. „Kalev on Eesti tugevaim kaubamärk. Meie pagaritooteid iseloomustab kõrge kvaliteet ja konkurentsivõimeline hind ning selgelt eristuv tootekontseptsioon. Samuti oleme pööranud rõhku turu ootustele vastava tooteportfelli kokkupanekule,” rääkis Pink. Kalevi turule sisenemist toetavad ka tütarettevõtete Vilma ja Järle kogemused leiva-saia tootmisel ja müügil ning olemasolev üle-eestiline müügivõrk.

AS Kalev Chocolate Factory on Kalevi kontserni suurim tütarfirma, mille peamine tegevusala on suhkru- ja šokolaadikondiitri toodete tootmine ja müük, aga ka jahukondiitritoodete müük. Ettevõttes töötab ligi 700 töötajat. Kalev CF koordineerib 4 tootmisüksust, mis asuvad Rae vallas Põrguväljal, Viljandis, Jõhvis ja Kiviõlis.

VNL-Online
29 August 2006
  Kommentaarid