Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kultuuriminister teeb valitsusele ettepaneku premeerida Etonis pronksmedali võitnud sõudjaid
Kultuuriminister Raivo Palmaru teeb valitsusele ettepaneku premeerida sõudmise maailmameistrivõistlustel pronksmedalile tulnud paarisaerulise neljapaadi koosseisus sõitnud Andrei Jämsät, Tõnu Endreksoni, Igor Kuzmini ja Allar Raja ning nende paatkonna treenereid Tatjana Jaansonit ja Sergei Gluškod kokku 300 000 krooniga.

Kultuuriminister Palmaru ütles, et Etonis saavutatu on kinnituseks Eesti sõudjate kuulumisest maailma paremikku. “Eriti väärib tähelepanu, et paatkond saavutas nii kõrge tulemuse vaid peale paarikuulist koos treenimist. See annab lootust, et suuremad tulemused on neil veel ees” lisas Palmaru.

Andrei Jämsä ja Tõnu Endreksoni jaoks on tegemist juba teise järjestikuse maailmameistrivõistluste pronksmedaliga. Lisaks võideti möödunud aastal neljapaadi koosseisus ka kaks maailmakarikaetappi. Kaks kuud tagasi paatkonnaga liitunud 21-aastane Igor Kuzmin ja 23-aastane Allar Raja on pideva arenguga tõestanud oma tõsist suhtumist ja pühendumist spordile.

Sportlaste kõrged tulemused on saavutatavad üksnes tänu treenerite erialasele vaistule, pidevale enesetäiendamisele ja järjekindlale professionaalsele tööle. Selle koosseisu juhtimisel käesoleval hooajal, tehnilisel ettevalmistamisel ja treeningprotsessi planeerimisel on peamisteks abistajateks ja nõustajateks olnud treenerid Tatjana Jaanson ja Sergei Gluško.

Lähtuvalt valitsuskabineti otsustest Eestit edukalt esindanud sportlaste ja nende treenerite premeerimise kohta, teeb kultuuriminister ettepaneku eraldada Vabariigi Valitsuse reservist 300 000 krooni kõnealuse paatkonna ja treenerite premeerimiseks järgnevalt: Andrei Jämsä 50 000 krooni, Tõnu Endrekson 50 000 krooni, Igor Kuzmin 50 000 krooni, Allar Raja 50 000 krooni, treener Tatjana Jaanson 50 000 krooni, treener Sergei Gluško 50 000 krooni.


Katrin Arvisto
30 August 2006
  Kommentaarid