Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Keskkonnakomplekslubade taotlemise tähtaeg lükkus edasi
Eelmisel nädalal võttis valitsus vastu määruse, millega lükatakse nelja kuu võrra edasi kompleksloa taotluse esitamise lõpptähtaeg. Taotlus tuleb esitada 1. septembri 2006 asemel 1. jaanuariks 2007.

Muudatuse tingis see, et Riigikogu ei ole veel vastu võtnud saastuse kompleksse vältimise ja kontrollimise (SKVKS) ning riigilõivuseaduse (RLS) muutmise seadust.

"Kui kompleksluba esitatakse enne seadusemuudatuste vastuvõtmist Riigikogus, siis tuleb sea-, veise- ja linnukasvatajatel tasuda 50 000 krooni suurune riigilõiv. Eelnõu näeb aga ette 5000 krooni suurust riigilõivu," ütles Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse ja -tehnoloogia osakonna peaspetsialist Jüri Truusa.

SKVKS ja RLS eelnõus on küll ette nähtud võimalus taotleda enammakstud riigilõiv tagasi, kuid tagasimaksmine on pikaajaline protsess.

Ettepaneku vähendada riigilõivu määra tegi keskkonnaministeerium, toetades selliselt Euroopa Liidu ühtse põllumajanduspoliitika raames põllumajandustootjaid.


Manuela Pihlap
31 August 2006
  Kommentaarid