Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Esmapäeval läheb RaKunstiks
Rakveres algab esmaspäeval linna uus kunstifestival RaKunst, mille käigus korraldatakse kunstiõppeasutuste näitusi ja Crazy City Weekend.

Festivali avamine toimub esmaspäeval 4.sept kell 17.00 Kunstipesas - festivali keskuses, mis asub endises Exclusive'i hoones Lai 9.

RaKunsti avab festivali idee autori, linnavalitsuse kultuuriosakonna juhataja Tanel Jan Palgi poliitilise sõnumiga performance, millesse on eelteadete kohaselt kaasatud Rakvere linnajuhid - linnapea Andres Jaadla, abilinnapead Rannar Vassiljev ja Ain Suurkaev. Avamisele on oodatud kõik huvilised.

Kunstipesaks tehtud Exclsive hoone oli kasutusel juba Jaapani Kultuuripäevade keskusena ning omanikud andsid selle heameelega linnale kultuuriürituste tarbeks tasuta kasutusse. "Samas võib RaKunst jääda viimaseks kultuuriürituseks selles majas, kui uued omanikud just ei jätka kultuuri toetamist samas vaimus, nagu senised," märkis Palgi.

4.-9. septembril on Kunstipesas Tartu Kõrgema Kunstikooli väljapanek. Esialgsetel andmetel järgneb sellele 12.-16. septembril Eesti Kunstiakadeemia näitus. 19.- 23. septembril aga on näha Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tööd.

RaKunst Festivali raames toimub 15.-17. septembril Grazy City Weekend. Sel ajavahemikul võib linnapildis performance, happening ja muid kunstilisi aktsioone.

Kuna festivali aja sisse jääb linna aukodaniku Arvo Pärdi sünnipäev 11. september, siis pole välistatud, et seda tähistatakse mõne üritusega ka RaKunsti festivalil.

Festivali kunstiline lõpetamine toimub 23. septembril ning see lõpetab ühtlasi suve ja kuulutab sügise alanuks.

RaKunst saab teoks Rakvere Linnavalitsus, Eesti Kultuuriministeeriumi ja Hasartmängumaksu nõukogu rahalisel toel.

Jaanus Nurmoja
04 September 2006
  Kommentaarid