Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Uuel standardmargil Raplamaa
Kolmapäeval, 6. septembril annab Eesti Post välja järjekordse iseliimuva standardmargi Raplamaa vapikujutisega. Margi nominaaliga 4.40 on kujundanud Lembit Lõhmus.

Eesti Post on iseliimuvaid maakonna vappidega standardmarkide välja andnud juba kaks aastat. Marke emiteeritakse vastavalt vajadusele maakondade tähestikulises järjekorras.

Raplamaa jagab koos Järvamaaga kohta Eestimaa südames suures osas paelavamaal, loodust iseloomustavad suured sood ja tihedad metsad. Maakonnas asub palju linnuseid ja mõisaid. Pealinnast on Raplasse vaid 48 kilomeetrit, sellise läheduse tõttu on maakonda nimetatud ka Tallinna magamistoaks. Raplamaad läbivad risti-rästi looduse-, keele- ja kultuuripiirid. Siinsed arvukad kultusekivid, hiiepuud ja ohvriallikad lasevad arvata, et neilgi on olnud oma mõju siin sündinud või elanud inimeste meelele. Rapla maakonna pindala on pea 2800 km², siin elab üle 37 000 inimese ning maakonna keskuseks on Raplamaa ainus linn Rapla.

VNL-Online

05 September 2006
  Kommentaarid