Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kultuuriminister toetab Pärnu Uue Kunsti Muuseumi edasist tegutsemist Pärnus
Kultuuriminister Raivo Palmaru soovitab Pärnu Linnavalitsusel kaaluda otsust, mis Esplanaadi 10 hoone müügilepingu kohaselt puudutab linna kasutusse jäävaid ruume hoone esimesel korrusel ning mida linn soovib kasutada edaspidi kunstinäitusteks ja kultuuriüritusteks.

Kasutusvalduse säilitamine Uue Kunsti Muuseumile nende ruumide osas, mida muuseum on siiani rentinud (ekspositsiooniruumid ja fuajee) võimaldaks kunstimuuseumil jätkata näitusetegevust Pärnus senises mahus.

Muuseum on ennast igati tõestanud nii Pärnu linna kui kogu Eesti kunstielu kontekstis ja on sellisena meile kõigile oluline. Muuseumil on silmapaistev kollektsioon, Uue Kunsti Muuseumiga on olnud lahutamatult seotud ka rahvusvahelise maine ja suure publikuhuvi saavutanud rahvusvahelise filmifestivali korraldamine, muusikavõistluste ning keskkonna- ja arhitektuurialaste konverentside läbiviimine. Kõik see on mitte ainult Pärnu, vaid kogu Eesti kultuurielu tuntavalt rikastanud.

Kuna kinnistu Esplanaadi 10 enampakkumine on toimunud ja lähemal ajal sõlmitakse ka müügitehing, siis palub kultuuriminister Pärnu Linnavalitsusel ning SA Uue Kunsti Muuseumil leida kõiki osapooli rahuldav lahendus.


Katrin Arvisto
10 November 2006
  Kommentaarid