Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus käivitab oma partneritega suhtlemiseks e-keskkonna
Homme korraldab Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus Jõhvi Kontserdimajas konverentsi, mis on pühendatud praktikate korraldamise elektroonilise süsteemi käivitamisele. Eesmärgiks on luua spetsiaalne e-keskkond ja kodulehekülg, mille abil saavad Virumaa õppeasutused ja nende partnerid vahetada informatsiooni.

„Tänu sellele e-keskkonnale hakkame nägema praktikantide liikumist – kui palju ja millise eriala tudengid on valmis praktikale minema. Samuti saavad ettevõtted jätta kodulehele oma märkused ja ettepanekud praktikate kohta,” ütles Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse direktor Arthur Seppern.

Sepperni sõnul on projekti teiseks plussiks see, et tänu e-keskkonnas töötavale kodulehekülje abil on võimalik leida infot kooli lõpetajate kohta ning teha neile ettepanekuid tööle asumise kohta.

Samuti hakatakse uuel kodulehel avaldama informatsiooni Virumaa õppeasutustes toimuvate erinevate kursuste kohta. Ettevõtted saavad seal aga levitada infot selle kohta, mis võib huvi pakkuda õppuritele. „Me arvates kergendab see samm oluliselt suhtlemist partneritega ning tõstab selle uuele ja kvaliteetsemale tasemele – info liikumine muutub kiiremaks, samuti on võimalik saada ülevaade sellest, palju tudengeid ja millistel erialadel lõpetavad kooli,” lisas Seppern.

Lisaks Ida-Virumaa Kutsehariduskeskusele osaleb Sepperni sõnul projektis ka Narva Kutseõppekeskus, Sillamäe Kutsekool, TTÜ Virumaa Kolledz ja Rakvere Kutsekool. „Selline suhtlemise viis on esimene Eestis ning võimaldab ka teistel õppeasutustel ja ettevõtetel sellega ühineda – kuni ühtse andmebaasi loomiseni kogu Eesti kohta.”

Homsel konverentsil tutvustatakse e-keskkonna projekti. Uue kodulehekülje avamine on aga planeeritud käesoleva aasta detsembrisse. Konverentsi käigus vahetavad oma arvamusi kutsehariduse arengu kohta erinevate õppeasustuste ja ettevõtete esindajad.

Konverents “Virumaa kutsehariduse roll Eesti ettevõtluses” toimub 14.novembril 2006.a. Jõhvi Kontserdimajas.


Anti Ronk

13 November 2006
  Kommentaarid