Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järve linnas toimub narkoennetuse alane konverents
Käesoleva aasta 30.novembrist kuni 1.destembrini toimub Kohtla-Järvel rahvusvaheline konverents teemal “Narkootikumid ja selle ohvrid. Kuids hoida ära narkomaanide arvu levimine?” Konverentsi korraldavad Kohtla-Järve linnavalitsus, Tervise Arengu Instituut, Kohtla-Järve Noortekeskus. Konverentsi toetab rahvusvaheline organisatsioon European Cities Against Drugs.

”Konverentsi eesmärgiks on pöörata üldsuse tähelepanu suurele murele, mis meil täna on – narkosõltuvuses noored. Samuti soovime seal rääkida kuidas ennetada narkootikumide levimist. Vähemtähtis pole ka see, et narkoennetusega tegelevad spetsialistid saavad omavahel kogemusi vahetada, sest konverentsist võtavad osa inimesed mitte ainult Eestist, vaid ka Lätist, Leedust, Šveitsist ja Venemaalt. Nemad saavad omavahel arutada ennetamisega, raviga ja juriidikaga seotud küsimusi,” ütles Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Valeri Korb.

Korbi sõnul rikastavad sellised kohtumised kõiki huvitatuid pooli. „Selgus, et Eesti polnud selleks probleemiks valmis, mis ilmnes 8-10 aastat tagasi. Sellepärast suunamegi oma jõupingutused sellele, et narkoprobleemist tuleb rohkem rääkida ja tegeleda – näiteks Kohtla-Järvel töötab edukalt juba mitu aastat narkomaania ennetamise keskus Kohtla-Järve Noortekeskuse juures ja hiljuti loodud madala läve keskus „Allium”. Viimast külastavad kindlasti ka konverentsi külalised.”

Kohtla-Järve linnavolikogu esimees lisas, et koostöös Tervise Arengu Instituudiga valmistatakse Ida-Virumaa Keskhaiglas ette narkosõltlaste raviks mõeldud keskust.

Konverentsi teine päev toimub paralleelselt noortekonverentsiga ”Me otsustasime valida elu”, mida samuti külastavad põhikonverentsil osalejad. Mõlemad üritused toimuvad 30.11 – 01.12.2006 Kohtla-Järve linnavalitsuse hoones. Konverentsi töökeelteks on inglise, eesti ja vene keel.


Anti Ronk
27 November 2006
  Kommentaarid