Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järve tööstusala areng sai uue impulsi
Sihtasutuses Kohtla-Järve Tööstusala Arendus toimus nõukogu restruktueerimine – liikmete arvu vähendati viie kuni kaheksani. Kohtla-Järve linnale kuulub SA nõukogus kolm kohta ja täna kinnitati nendele kohtadele linnavalitsuse otsusega linna esindajad.

„Ida-Virumaa tööstusparkide - sealhulgas ka tehnoparkide – arengul on väga suur potentsiaal, mida hiljuti Jõhvis toimunud konverentsil ka edukalt esitleti. Jõhvis toimunud üritusel räägiti maakonna kuue töötuspargi arengust ja nende ühisest marketingist. Kohtla-Järve tööstusala eripäraks on see, et siin on olemas kõik tingimused suurettevõtete või rasketööstusega seotud ettevõtluse arendamiseks - näiteks metallitöötlemisega seotud valdkonnad. See on ka üheks põhjuseks, miks Kohtla-Järve tööstusala täiendab edukalt arenenud Narva ja Jõhvi tööstusparkide, kus on orienteeritud keskmise suurusega ettevõtlusele,” ütles Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Valeri Korb.

Kohtla-Järve linnavolikogu esimehe sõnul on tööstusala arengul ka linna jaoks väga suur tähtsus. „Tööstusala asutajateks olid nii ettevõtted Viru Keemia Grupp, Velsicol ja teised, samuti konsultatsioonifirmad ning omavalitsused. See tähendab, et meil on moodustunud tugev liit kõigist huvitatud osapooltest, kes on huvitatud tööstusala arendamisest Kohtla-Järvel.”

SA Kohtla-Järve Tööstusala Arendus nõukogus kuulub üks koht ka Viru Keemia Grupile, üks Kohtla vallale ja kolm Kohtla-Järve linnale. Tänasest päevast alates esindavad Kohtla-Järve linna Kohtla-Järve Tööstusala nõukogus linnapea Jevgeni Solovjov, aselinnapea Jüri Kollo ja linnavolikogu eelarve komisjoni esimees Vladimir Peterson.

„Praegune sihtasutus tegelebki juba ühe väga suure projekti realiseerimisega – otsetee ehitamisega, mis ühendaks Kohtla-Järve tööstusala Tallinn-Narva maanteega. Seda projekti toetatakse Euroopa Struktuurifondide poolt 14 miljoni krooniga ja valmis peab see saama 2008.a augustis. Ees seisab aga väga suur töö, mis kätkeb endas tööstusala väljaarendamist,” lisas Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov.Anti Ronk
05 Detsember 2006
  Kommentaarid