Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohus mõistis hukkunu kraavi visanud roolijoodiku vangi

Tartu maakohus mõistis sõbra purjuspäi surnuks sõitnud, ohvri laiba kraavi visanud ning seejärel pakku läinud mehe kolmeks aastaks vangi, kirjutas SL Õhtuleht.


Prokuratuur süüdistas sõbrale autoga purjuspäi otsa sõitnud Rainer Verd (25) selles, et ta põhjustas ettevaatamatusest liiklusõnnetuse, millega kaasnes Aimori (18) surm. Lisaks pandi Verele süüks ohvri laiba rüvetamist, sest ta viskas surnukeha pärast õnnetust teeäärsele prügimäele. Kokku ähvardas Verd kuus vangla-aastat.


Kohus nõustus esimese süüdistusega, kuid laiba rüvetamine jäi tuvastamata, sest selle kohta suutis seletust anda vaid Veri ise.


Veri mõisteti vangi kolmeks aastaks. Peale selle võeti talt kolmeks aastaks juhiluba ning kohustati teda maksma 22.626 krooni sundraha ja katma muid kulusid.


Õnnetus juhtus mullu 21. mail kella 23 paiku Valgamaal Puka vallas Puka alevikus asuva tankla juures, kus purjus Raineri juhitud Nissan Primera sõitis otsa Aimorile, kes suri sündmuskohal.


Autos viibinud Rainer, Vilma ja Ain toimetasid hukkunu Pukamõisa-Purtsi tee 7. kilomeetrile ning viskasid ta seal autost välja kraavi.


Ajaleht kirjutas, et umbes sajakilomeetrise tunnikiirusega sõitnud Nissan tegi enne jalamehi jõnksu paremale ja kihutas Aimorile otsa. Purjus autojuht tahtnud sõbrast naljaviluks hästi napilt mööda põrutada, kuid ei suutnud ilmselt autot valitseda.


Politsei pidas autos viibinud seltskonna kinni.


Eeluurimisel tunnistas Veri õnnetuse juhtumist, kuid polevat aru saanud, et inimene surma sai. Ka ei tunnistanud Veri seda, et viskas surnukeha prügimäele. “Tõstsin inimese [tee]perve peale maha,” väitis ta ülekuulamisel.


Prokurör Milvi Väin ei ole veel otsustanud, kas ta kaebab kohtuotsuse edasi ehk taotleb Vere süüdimõistmist ka laibarüvetamises. Edasikaebus on kavas Vere advokaadil Mart Sikutil. Tema väitel on õnnetuses süüdi hoopis ligi neljapromillises joobes olnud Aimor, kes kõndis pimedas helkurita ja tumedais rõivais otse sõiduteel.


“”Kõik osalised, kannatanud, tunnistajad ja hukkunu olid joobes. Tõendiallikad on, nagu nad on,” lisab Sikut.


Ajaleht kirjutas, et Veri on praegu vabaduses. Vangi pannakse ta siis, kui praegune või edasikaebamise järel tehtav kohtuotsus jõustub. BNS

06 Detsember 2006
  Kommentaarid