Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

MTÜ Operation Lifesaver Estonia ja Ida Politseiprefektuur sõlmivad koostööleppe

Neljapäeval, 21.detsembril kell 10 allkirjastavad Ida Politseiprefektuuri ruumides Jõhvis, Rahu t 27 MTÜ Operation Lifesaver Estonia juhatuse esimees Tamo Vahemets ja politseiprefekt Kalev Prillop koostööleppe. 


Mittetulundusühingu ja politseiprefektuuri koostöö eesmärgiks on suurendada oluliselt Virumaa elanike teadlikkust raudteeliiklusega kaasnevatest võimalikest ohtudest ja õiguspärasest käitumisest raudteel. Ida Politseiprefektuuri teenistuspiirkonnas on raudteede võrk suhteliselt tihe ning seetõttu politsei osalemine raudteeõnnetusi ennetavas tegevuses vajalik. “Politseil on reaalsed võimalused kokkupõrkeid ja otsasõite raudteel ennetada. Käesoleval aastal on Ida politsei tabanud juba enam kui 300 raudteeülesõidu kohal LE reegleid rikkunud  autojuhti.  Politseinikud on kindlasti ära hoidnud mõnegi auto ja rongi kokkupõrke, “ tunnustas politsei tegevust MTÜ Operation Lifesaver Estonia juhatuse esimees Tamo Vahemets ja selgitas tulevikuplaane: “Oleme koos osalenud ennetusüritustel  Narvas, Jõhvis, Rakveres ja mujal Virumaal, tahame sellist ühistegevust  jätkata. Loodan väga, et politseinikud edastavad ohutussõnumit ka jalgsi raudtee piirkonnas liikuvatele inimestele, sh raudteeäärsete koolide õpilastele, sest piisava tähelepanelikkuse puudumine  raudteed ületades või seal liikudes võib põhjustada traagilise lõpuga õnnetuse.“

M
ittetulundusühing korraldas novembrikuus Ida Politseiprefektuuri politseinikele  raudteeohutusalase koolituse „Ohud raudteel ja nende vältimise võimalused”. Sellel osalenud politseinikud saavad ohutusteavet ja OLE koolitusmaterjale kasutada vestlustel ja loengutel raudtee lähedal asuvates koolides ja mujal. 

MTÜ Operation Lifesaver Estonia on 2004. aasta novembris asutatud elanikkonna teadlikkusse panustav raudteeohutusega tegelev mittetulundusühing. MTÜ teeb koostööd  Raudteeinspektsiooni, Maanteeameti, kohalike omavalitsuste, politsei ja mitmete  teistega. Eelmisel nädalavahetusel  käivitus Operation Lifesaver Estonia poolt juba kolmandat aastat korraldatav  raudteeohutuskampaania “ Lase rong läbi! – Sind oodatakse jõuluks koju!”

VNL-Online

20 Detsember 2006
  Kommentaarid