Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järve kokkuvõte aastast 2006
Käesolev aasta möödus Kohtla-Järve linnale juubeliaasta tähe all – kohalik omavalitsus tähistas 60 juubelit. Samuti realiseerusid sel aastal mitmed linna jaoks tähtsad sotsiaal- ja majandusprojektid ning käivitati arengud, mis teostatakse lähiaastatel.

”Paljud hariduse, kultuuri ja spordiüritused olid käesoleval aastal seotud linna 60 juubeliga. Tähtis oli ka see, et linna pidustustest võtsid osa väga erinevas eas inimesed. Kui nad jagasid oma mälestusi, paistis silma, et noored olid väga huvitatud oma kodulinna ajaloost ja selle tulevikust. Eriti elav arutelu linna tuleviku üle toimus linna juubelile pühendatud konverentsil,” ütles Kohtla-Järve linnavolikogu esimees Valeri Korb.

Korb lisas, et teda rõõmustas ka see, et linna majandus on stabiliseerunud. ”Töötute arv on linnas vähenenud. Linna territooriumil asuvad ettevõtted on asunud otsima kvalifitseeritud tööjõudu, mis avab linnaelanikele uued võimalused. Rõõmustab ka see, et tööandjad on hakanud linna arendamiseks suuremat initsiatiivi üles näitama.”

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjovi arvates oli linna 2006.aasta üks suuremaid projekte seotud töötute ümberõppega, mida toetati Eoroopa Sotsiaalfondist ja linna eelarvest. ”Üks projekt lõppes käesoleva aasta keskel, teine sarnane projekt startis septembri kuus ja jätkub 2007.aastal. Tänu sellele projektile avaneb mitmesajale keskealisele töötule reaalne võimalus leida tööd, mis vastab nende poolt õpitud erialale.”

Samuti võeti 2006.aastal vastu Kohtla-Järve arengukava aastateks 2007-2016; üldplaneeringu sai Järve linnaosa; linna infrastruktuuri, haridus- ja sotsiaalobjektidesse tehti väga suured investeeringud; aktiivsemaks muutus Kohtla-Järve tööstusala tegevus; alustati töid mitme linnale väga tähtsa objekti juures.


Anti Ronk

27 Detsember 2006
  Kommentaarid