Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sarikapidu uues Jõhvi Ehitusservise kaupluses
Reedel, 5.jaanuaril, toimus Jõhvi linnas peagi avatava Ehitusservise kaupluse sarikapidu. Ehitusmaterjalide kaupluse kogupind on 4000 ruutmeetrit, millest müügipinda 2400 ruutmeetrit. Ehitajad plaanivad objekti tellijale üle anda veebruaris.

„Kolm kuud tagasi alustasime töödega ja veebruaris plaanime objekti tellijale üle anda. Praeguse tempo juures peaksime selleks tähtajaks töödega kenasti valmis saama,“ ütles Ferdmaster OÜ projektijuht Toivo Paju.

Paju sõnul koosneb Ehitusservise uus kaplus kolmest osast - müügisaalist ning soojast ja külmast laoruumist. Jõhvi äärelinna - Tallinn-Narva maantee kõrvale -, kerkiv kauplus tuleb suurem kui Rakveres olev ehitusmaterjalide müügikoht.

Ehitusservise kui tellija esindaja ja projektijuhi Märt Maaritsa sõnul ehitatakse müügisaali kõrvale soe ladu sellepärast, sest väga palju kliente satuvad kaupa ostes ka lattu. „Sarnane kauplus, väikeste muudatustega, tuleb ka Pärnusse. Jõhvi kauplus on aga veidi suurem kui Rakveres asuv ehitusmaterjalide kauplus. Seega on see päris korralik ehitus Ida-Virumaal.“

Loomulikult tuleb peagi valmiva kaupluse kõrvale ka Aiaparadiisi müügikoht. Tulevikus plaanitakse aga ehitada kaupluse kõrvale veel üks hoone, kus avatakse kohvik ja autode teenindamiseks mõeldud kohad. „Ehitustööd käisid kiiresti. Eks ehitajaid soosis ka soe ilm,“ rääkis Maarits ja lisas, et aprillis toimub kaupluse pidulik avamine.

Kui Jõhvi keskväljaku äärde kerkis mõned aastad tagasi esimene kaubanduskeskus – Tsentraal -, oli palju pessimiste, kes kahtlesid ega uskunud, et sellised hiigelkauplused tööle hakkavad ning et neile piisavalt kliente jätkub. Tsentraal käivitus aga edukalt ja pärast seda avati veel teisigi kaubanduskeskuseid Jõhvi kesklinnas.

Ehitusservise kaupluse ehitamise peatöövõtja on ehitusfirma Ferdmaster OÜ. Ehitusettevõtte juhatuse liikme Gert Tartlani sõnul ei olnud ehitus väga keeruline. „Suureks plussiks oli ehitusplatsi korralik ettevalmistus – ehitusobjekti pind oli planeeritud ja isegi asfalteeritud. Ka kõikidelt alltöövõtjatelt oli tagasiside positiivne. See on üks vähestest objektidest,kus kõik ettvalmistustööd töömaal on nii korrektselt ära tehtud ning tänu sellele on alltöövõtjatel seal tunduvalt mugavam toimetada, mis iseenesest väljendub objekti valmimise kiiruses.”

Ehitusservise kauplus tuleb kohale, kus varem valitsesid hundinuiad ja pajuvõsa. Soist pinnast tuli ligi meetri võrra tõsta, enne kui sinna sai midagi ehitama hakata. „Täitsime pehme pinnase ja kasutasime ka geotekstiili vahekangana, et saavutada vajalikku kandevõimet. Tahan siinkohal tänada ka tublit projektijuhti Toivo Paju ja objekti juhti Raivo Saart, kes suutsid tohutut alltöövõtjate armeed kontrolli all hoida ja tööd korraldada,“ lisas Tartlan.

Ferdmaster on võtnud omale eesmärgiks anda objekt tellijale üle 2-3 nädalat enne tähtaega.

Ferdmaster on üks Ida-Virumaa suurimaid ehitusettevõtteid, mis võtab hetkel osa Viru vangla ehitusest ja lisaks sellele teostab ka kohaliku maksuameti hoone laiendustöid.Anti Ronk
08 Jaanuar 2007
  Kommentaarid