Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järvel käivitus töötute ümberõppe projekti II etapp
Kohtla-Järve linn koostöös Ida-Virumaa Tööhõiveametiga käivitas keskealistele töötutele suunatud ümberõppe projekti II etapi. Euroopa Sotsiaalfondi poolt toetatud projekt käivitus möödunud aasta septembris ja kestab 20 kuud.

Projektis osaleb rohkem kui 200 inimest, teine etapp on suunatud 80le inimesele, kes läbivad ümberõppe. Projekti kogumaksumusest, milleks on 9,8 miljonit krooni, millest 82 protsenti tuleb Euroopa Sotsiaalfondist.

„Selle projekti I etapis kaasatud töötud lõpetavad praegu ümberõpet, kuid me ei tohi kaotada väärtuslikku aega, sellepärast alustasimegi teise etapiga. Koos maakonna Tööhõiveametiga sai tehtud väike uuring ja valiti välja need erialad, mida töötud hakkavad II etapi käigus omandama. Osa neist erialadest on uued,” ütles töötute ümberõppe projekti juht Aleksandr Dusman.

Töötute ümberõppe jaoks valiti välja järgmised erialad: automehhaanik, ärikorraldus, haljastaja, turvamees, raamatupidaja ja ehitaja. ”Ärikorraldus on mõeldud neile töötutele, kellel on kõrgem või kesk-eri haridus, kuid mingil põhjusel pole endale tööd leidnud. Siiamaani on meie tähelepanu all olnud erialad, mis ei nõua kõrget haridustaset, sellepärast jäidki kõrgharidusega töötud ümberõppest kõrvale. Nüüd paneme kokku grupi, kuhu tahame kaasata inimesi suurema teadmiste ja kogemuste pagasiga, et koolitada neist ettevõtjaid,” lisas Dusman.

Haljastaja eriala vastu on kõige suuremat huvi tuntud nii ettevõtete kui ka eraisikute seas, kes soovivad leida töötajaid oma aedade hooldamiseks. Samuti on automehhaanikud tööturul väga nõutud, arvestades pidevalt suurenevat autode hulka. „Erialade valik on tingitud turu nõudlusest ja meie kogemustest. Selle valiku juures me arvestame ka teatud riskiga – mitte alati ei kutsu need esile huvi töötute seas. Kuid me loodame siiski, et tekiks ka mõningane konkurss gruppide moodustamisel,” rääkis töötute ümberõppe projekti juht.

„Kohtla-Järve linnavalitsuse spetsialistide jaoks ei ole see projekt enam esimeste seas. Sarnaseid, keskealiste töötute ümberõppega seotud projekte korraldatakse juba kolmandat aastat järjest. Rõõmustav on märkida, et tehtud töö kannab juba ka vilja – töötus on Ida-Virumaal langenud viimaste aastate madalaimale tasemele. Selles on osake ka meie panust,” ütles Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov.

Kõik projektist huvitatud osapooled on kutsutud infopäevale, mis toimub 19.jaanuaril 2007.a kell 10.00 Kohtla-Järve Noorte Loomemajas – Keskallee 31, Kohtla-Järve.


Anti Ronk
08 Jaanuar 2007
  Kommentaarid