Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kultuuriministeerium toetab ujumise algõpet maakondades
Kultuuriministeerium toetab käesoleval aastal 3,6 miljoni krooni ulatuses kohustusliku ujumise algõpetuse läbiviimist kõigis maakondades.

Kultuuriminister Raivo Palmaru sõnul püüab Kultuuriministeerium ujumisõpetust omalt poolt toetada, sest tegemist on väga olulise oskuse omandamisega. "Ujumisoskus on strateegiline oskus, mille omandamine on sageli ellujäämiseks hädavajalik. Lisaks, kui lapsed ületavad juba varakult hirmu vee ees ja teevad tutvust ujulatega, on nad tulevikus tublid liikumisharrastusega tegelejad."

Ujumisõpetus on eraldi ainena põhikooli kehalise kasvatuse ainekavas, kuid sellega kaasnevad sageli lisakulud, eriti piirkondades, kus kõik koolid ei paikne ujulate lähedal. Ujumisõppe läbiviimisele kaasa aitav Kultuuriministeeriumi sihtotstarbeline toetus jõuab igasse maakonda, oma panuse lisavad ka kohalikud omavalitsused ja erasektor.

Toetuse täpne suurus maakonnale oleneb sealsete 2. klassi õpilaste arvust käesoleval, 2006/2007 õppeaastal. Ujumise algõpetuse andmist koolides toetab Kultuuriministeerium oma eelarvest juba kolmandat aastat.Katrin Arvisto
09 Jaanuar 2007
  Kommentaarid