Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kolmes maakonnas paraneb joogivee kvaliteet
Kolmapäeval, 10. jaanuaril sõlmib AS Matsalu Veevärk veemajandusprojekti töövõtulepingu, mille eesmärk on uuendada Matsalu alamvesikonna praegu väga kehvas seisus olevaid vee- ja kanalisatsiooni süsteeme.

Ligi 616 miljonit krooni maksva projekti tulemusel saavad Lääne-, Pärnu-, ja Raplamaa piirkonna elanikud uue ühisveevärgi ja kanalisatsioonivõrgu ning euronõuetele vastava joogivee.

Kui esialgsel hinnangul oli projekti maksumuseks kavandatud 256 miljonit, siis ehitushindade kallinemise tõttu kujunes lõplikuks summaks ca 616 miljonit krooni.

Projekti rahastab EL Ühtekuuluvusfond 345milljoni, Keskkonnainvesteeringute Keskus 43 miljoni ja kohalikud omavalitsused 61 miljoni krooniga. Seoses ehitustööde kallinemisega toetab riik projekti ca 297 miljoni krooniga.

Töid alustatakse 2007. aastal ning lõpetatakse 2009. aastal.

10. jaanuaril 2007 algusega kell 11 toimub Märjamaa vallavalitsuses (Tehnika 11, Märjamaa) pidulik projekteerimis- ja ehitustööde nelja lepingu pidulik allkirjastamine. Lepinu tellija on AS Matsalu Veevärk ja töövõtjatena konsortsiumid AS Water Ser/OÜ Arco Ehitus/AS Aspi ning AS Merko Ehitus/AS Terrat/AS Amaks.

AS Matsalu Veevärk on Rapla-, Lääne- ja Pärnumaa valdade asutatud ettevõte, mille eesmärk on korraldada Matsalu alamvesikonna vee- ja kanalisatsioonisüsteemide rekonstrueerimist ja laiendamist ning hiljem nende haldamist. Tööde teostamiseks esitas Ühtekuuluvusfond Euroopa Komisjonile rahastamistaotluse. Euroopa Komisjon võttis vastu otsuse projekti rahastamiseks Ühtekuuluvusfondi kaudu abi andmiseks 23. detsembril 2004. aastal.Manuela Pihlap
09 Jaanuar 2007
  Kommentaarid