Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Veskimägi: Euroga viivitamine suurendab majanduse riske
Riigikogu liige, eksrahandusminister Taavi Veskimägi andis täna Riigikogus üle arupärimise peaminister Andrus Ansipile, milles ta soovib saada valitsuse selgitusi, millal Eesti liitub Euroopa Majandus- ja Rahaliiduga ja võtab kasutusele euro. Veskimägi küsib, milliseid eelarve- ja majanduspoliitilisi samme valitsus kavandab ja kes vastutab, et Eesti ei liitu eurotsooniga ei 2007 ega tõenäoliselt ka 2008. aastal.

Veskimägi hinnangul ei ole euro üksnes ühine rahanduspoliitika, vaid osa laiemast koostööst. "On selgeid märke, et kahekiiruseline Euroopa kujuneb just selle alusel, kes kuulub Euroopa Majandus- ja Rahaliitu ning kes mitte. 2010. aasta eesmärk on mitte midagi tegemise eesmärk. Seetõttu on valitsuse otsustamatus lihtsalt vastutustundetu ja tõukab meid Euroopa otsustusprotsessidest eemale."

Veskimägi hinnangul tähendab euro viibimine olulisi täiendavaid riske Eesti majandusele. "Mitmed analüütikud on juba rääkinud Eesti kasvava laenukoormuse ja jooksevkonto defitsiidi taustal kasvavast kursiriskist. Rääkimata majanduse usaldusväärsuse ja reitinguootuste langusest, intressimäärade kasvust, majanduskasvu jätkusuutlikkusest," ütleb Veskimägi ja küsib peaministri hinnangut Eesti krooni kursiriskile, kui liitumine Euroopa Majandus- ja Rahaliiduga jätkuvalt venib.Rauno Veri
08 Jaanuar 2007
  Kommentaarid