Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Mobiiltelefoni numbriliikuvust hakkab korraldama Sideamet
Alates tänasest, 9. jaanuarist, võtab mobiiltelefoni numbri liikuvuse tagamise kohustuse täitmise üle Sideamet. See toimub numbri broneerimise andmebaasi vahendusel ning selle eest eraldi tasu ei võeta.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium lõpetas Abobase Systems ASiga 16.11.2004. a sõlmitud mobiiltelefoni numbriliikuvust erinevate operaatorite vahel võimaldava marsruutimise ühtse andmebaasi toimimise korraldamise lepingu, mis hakkas kehtima 01.01.2005. a.

Leping lõpetati kuna lepingupooled tõlgendasid lepingu mõningaid punkte, mis puudutasid numbrite broneerimisalase informatsiooni vahetamist Sideameti ja Abobase Systems AS vahel, erinevalt. Vaatamata korduvatele läbirääkimiskatsetele kokkuleppe saavutamiseni ei jõutud. Lähtuvalt teenuse stabiilsuse ja kliendi huvidest otsustas riik anda teenuse pakkumise üle Sideameteile.

Seoses teatud tehniliste probleemide lahendamisega, mis tulenevad marsruutimise ühtse andmebaasi toimimise korraldaja vahetusest, võib mõningate numbrite liikumises esineda häireid, kuid need loodetakse lahendada hiljemalt paari lähima nädala jooksul. Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tänab kõiki tarbijaid mõistva suhtumise eest.

Numbri liikuvuse tagamise kohustus tuleneb Euroopa Liidu 2002. aasta universaalteenuse direktiivist ja see on sätestatud elektroonilise side seaduses.Anu Hallik-Jürgenstein
09 Jaanuar 2007
  Kommentaarid