Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tänavu Kuldkala ei püüta /Pühajärve Kalapidu jääb ära/

Pühajärve Kalapeo korraldajad tõdesid, et kuna kuu aega enne jääpidu ei ole Pühajärvel jääd, kestvamaid külmakraade aga lähiajaks ei ennustata, pole piisavalt tõenäoline 10. veebruariks nii paksu ja tugeva jääkaane tekkimine Pühajärvele, et oleks tagatud 5000-6000 inimese ohutu jääl viibimine. Seetõttu otsustasid korraldajad tänavu Pühajärve Kalapeo ära jätta. Kõikidele üksikisikutele ja firmadele, kes on juba osaluse eest tasunud, makstakse raha tagasi.

„Kuldkala“ nimeline püügivõistlus on toimunud 1998. aastast alates igal talvel ning tänavune võistlus olnuks järjepanu kümnes; aastal 2000 viidi see kehvemate jääolude tõttu üle Pühajärvelt Kaarna järvele ning lubati jääle üksnes võistlejad – võistluse ärajäämine on esmakordne. Ent esmakordne on seegi (vähemasti lähiajaloos), et jaanuari keskpaigas on Pühajärv täiesti ilma jääta.

Korraldajad loodavad, et kõik üksikisikud ja ettevõtted, kes kavandasid talvepäeva veetmist Pühajärve Kalapeol, leiavad endile selleks päevaks peaaegu sama toredaid tegemisi: küllap leidub küllaldaselt jääd ka talikalastuseks, kui seda võetakse ette natuke väiksemate seltskondadega kui 5000-6000 inimest.

 

Järgmine Kuldkala – Pühajärve Talvepidu toimub Pühajärvel laupäeval 9. veebruaril 2008a. Kalapüügivõistluse peaauhindadeks on 1 kilo kulda ja  sõiduauto Škoda Roomster.  

 

Teatas Pühajärve Kalapeo korraldustoimkond NÄDALALEHT-ONLINE´le

 

10 Jaanuar 2007
  Kommentaarid