Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vene meedikud külastavad Eestit
Täna alustasid oma kolmepäevast Eesti visiiti Sankt-Peterburi ja Velikij Novgorodi tervishoiuvaldkonna esindajate delegatsioon. Esimeseks peatuskohaks oli Kohtla-Järve linn, kus kohtuti linna juhtidega. Plaanis on veel külastada erinevaid maakonna haiglaid ning kohtuda Haigekassa ja Sotsiaalministeeriumi esindajatega.

”Meie huviks on suhete igakülgne arendamine, sest Eestis on meditsiiniteenused väga kõrgelt arenenud. Vaatamata sellele on probleeme kaadriga. Kuna Sankt-Peterburg asub suhteliselt lähedal, võiksime anda oma panuse kõrgetasemelise meditsiiniteenuse pakkumisele Eestis, pakkudes välja spetsialistide vahetusprogrammi,” ütles Sankt-Peterburi Püha märtri Georgi nimelise Linnahaigla peaarst Anatoly Domashenko.

Domashenko sõnul võivad nad pakkuda ka meditsiiniturismi teenust – meie meditsiini-tehnoloogiad on sarnased, kuid kulutused teenuste osutamiseks madalamad. Selles sfääris teeme me koostööd juba Soome, Ukraina ja erinevate Venemaa reigoonidega, pakkudes sealsetele elanikele lisaks raviteenusele ka tutvumist Sankt-Peterburi vaatamisväärsustega.

Samuti võiksid Vene meedikud praktiseerida ja töötada Eestis, kuid selleks tuleb eelnevalt lahendada rida õiguslikke küsimusi. „Meie meditsiinikool võiks pakkuda hulgaliselt spetsialiste, mis rikastaks teadmistega ka siinseid meedikuid. Avaks tee uutele kogemustele ja perspektiividele. Näiteks meile pakub huvi siinne ravikindlustuse süsteem,” lisas Domashenko.

Velikij Novgorodi Administratsiooni Tervishoiu Komitee esimees Georgi Arabidze märkis, et kahe linna geograafiline lähedus soodustab kahepoolsete kontaktide arendamist meditsiini valdkonnas. „Me näeme väga suurt potentsiaali spetsialistide vahetuses. Vene meedikud võiksid töötada Eestis, näiteks lühiajaliste perioodide kaupa, ja samasugusel viisil ka Eesti meedikud meil,” lisas ta.

„Kohtla-Järve ei arenda kontakte ja koostööd Vene meedikutega mitte esimest aastat ja jätkuvalt on see kasulik mõlemale poolele. Huvi nende kontaktide vastu näitasid juba Tartu Ülikooli Kliiniku, Haigekassa ja Sotsiaalministeeriumi esindajad ning ma mõtlen, et see on ka loogiline. Venemaa spetsialistid võiksid töötada Eestis ja selleks on vaja vaid head tahet ning mõningate küsimuste lahendamist,” ütles Kohtla-Järve linnavolikogu esimees ja Ida-Virumaa Keskhaigla nõukogu esimees Valeri Korb.

Visiidi käigus tutvutakse Kohta-Järve, Tartu ja Tallinna linnaga; tutvutakse Ida-Virumaa Keskhaigla ja Tartu Ülikooli Kliiniku tööga; kohtutakse erinevate tervishoiu ametnike ja spetsialistidega.


Anti Ronk
14 Veebruar 2007
  Kommentaarid