Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Siseministeerium koolitab ühinenud valdade juhte
Esmaspäevast, 26. veebruarist, alustab siseministeeriumi kohaliku omavalitsuse ja regionaalhalduse osakond juhtimiskoolituse sarjaga ühinenud valdadele. Koolituse eesmärk on tõsta omavalitsuste haldussuutlikkust.

Koolitusprojekti ettevalmistamise idee ja vajaduse tõstatasid ühinenud omavalitsuste juhid, kelle sõnul on ühinenud omavalitsuste juhtimiskultuur ja juhtimise strateegia omavalitsuseti erinev.

„Vajalik on toetada uusi ühinemisega tekkinud omavalitsusi ja nende juhte vastutusrikkas töös ühinemisjärgsel perioodil, „ütles kohaliku omavalitsuse ja regionaalhalduse osakonnajuhataja Väino Tõemets ja lisas, et mida haldussuutlikum on omavalitsus, seda sõltumatum ja tugevam partner on ta riigile.

Koolitus on pilootprojekt, mille tulemusena valmib koolitusprogramm tulevastele ühinevatele omavalitsustele. Koolituse eesmärk on välja selgitada, milline on vajalik tugitegevus omavalitsusüksuste ühinemise ettevalmistamisel ja läbiviimisel.

Koolitusel osalevad Türi, Suure-Jaani, Jõhvi, Kuusalu, Tamsalu, Tapa, Väike-Maarja ja Saarde vald. Koolituse viib läbi Sisekaitseakadeemia Avaliku Teenistuse Arendus- ja Koolituskeskus (ATAK). Koolitust rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist.

Koolitus toimub etappidena ja kestab käesoleva aasta maikuuni.


Kärt Einlo
26 Veebruar 2007
  Kommentaarid