Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kiviõli linnas tõuseb toasooja hind
Eilsel Kiviõli Linnavalitsuse istungil vaadati läbi Kiviõli Soojuse poolt järjekordselt esitatud sooja piirhinna tõstmise taotlus. Piirhinnaks saab olema peale nelja kuu möödumist praeguse 350 krooni megavatt-tunni asemel 590.00 krooni. Sellele hinnale lisandub alates 1.juulist veel ka 18 protsendiline käibemaks.

Selline hind rakendatakse juhul, kui linna kütab Kiviõli Soojus aga mitte Kiviõli Keemiatööstuse OÜ.

„Arvan, et siin on mõtlemisainet kõigile linnaelanikele. Praegune situatsioon ei kajasta linnavalitsuse aasta pikkust pingutust,” ütles Kiviõli linnapea Voldemar Trumm.

Trummi sõnul valisid Kiviõli linnaelanikud endale sellise hinnatõusu ise. Seda kinnitab fakt, et eelmise nädala lõpus toimunud valimistel andsid nad hääled millegipärast neile, kes pole kunagi seadnud oma eesmärgiks toasooja hinna hoidmise Kiviõli linnas Eesti kõige madalamal tasemel.

„Kogu aasta võitlesime linnavalitsuses selle eest, et Kiviõlis oleks järgmise viie aastaks jooksul toasooja hind 350 krooni megavatt-tunni eest. Tundub, et linnaelanikud ei soovigi nii odavat toasoojust. Nüüd tuleb neil maksta selle eest ligi kaks korda rohkem,” lisas Trumm.

Internetist on võimalik vaadata neid kandidaate, kes Riigikogu valimistel said Kiviõlis hääli. Siinkohal toome ära need, kes said rohkem kui 100 häält. Kes neist jätkab võitlust 350 kroonise toasooja hinna säilimise eest Kiviõli elanikele järgmiseks viieks aastaks?


Kiviõli hääled:

Eesti Keskerakond - kokku 1145 häält, Tiit Kuusmik 922 (häält);

Eesti Reformierakond – kokku 406, Jaanus Rahumägi 194, Igor Sumarok 107;

Erakond Isamaa ja Res Publica Liit – kokku 192, Enno Vinni 122.


Kokku andsid Kiviõli elanikud Riigikogu valimistel 2087 häält.
Anti Ronk
08 Märts 2007
  Kommentaarid