Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Üldklaveri festival Rakvere Muusikakoolis

Pühapäeval, 1. aprillil toimub Rakvere Muusikakoolis ebatavaline festival - kokku tulevad Eesti muusikakoolide õpetajad, kes esinevad mitte omal erialal, vaid kõik mängivad üldklaverit. Osalejaid on üllatavalt palju - 353 õpetajat 65-st Eestimaa muusikakoolist.

Kõige rohkem on viiuli-, trompeti ja solfedzoõpetajaid, seevastu esineb vaid 1 fagotiõpetaja, aldiõpetajaid pole kahjuks ühtegi.

Tingimused on esitajasõbralikud: kõikidele esinejatele antakse 10 minutiks klass, mille võib ka seestpoolt lukku keerata. Esitatava teose pikkuseks on max. 1 minut, mille esitus üldklaveril kestab 3 - 4 minutit, vastavalt sellele, kas mängitakse koos või eraldi kätega. 10 minuti jooksul jõuab teose enne esitust ka 1-2 korda läbi mängida.

Publik istub saalis (kus esinemisi ei toimu) ja vajadusel ka vestibüülis. Kuulajate ees on esinejate nimekiri; edukalt esinemast tulnud interpreet teeb avalikult oma nime taha risti, mille peale teenib publikult kiiduavaldused.

Kuna esinejaid on palju, alustame juba hommikul kell 7.00. Kella 6-st on klassid avatud lahtimängimiseks. Loodame lõpetada nii, et esinejad esmaspäeva hommikuks oma koolidesse tööle jõuavad.
Suure töö muusikakooli klaverite ümberhäälestamisel üldklaveriteks tegi Rakvere tuntuim klaverihäälestaja Edvin Lips, keda siinkohal täname.

Täname ka Omavalitsuste Liitu, kes üritust 353.- krooniga toetas.

Ootame linnarahvast festivali vaatama!


Toivo Peäske
01.04.2007

01 Aprill 2007
  Kommentaarid