Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Vallavõim: üks ruhnlane olgu aasta lõpuks surnud

Ruhnlased on hämmelduses vallavalitsuse eelarve-eelnõust, mille järgi vallavõim kohustub sel aastal kellelegi maksma 1000 krooni matusetoetust, kirjutas SL Õhtuleht.


“Ruhnlaste seas on tekitanud elava diskussiooni, kes küll meie seast sellel aastal kooleda võiks,” märkis Ruhnu endine vallavanem Kaarel Lauk.


Laugu sõnul ei tohiks selliseid asju planeerida. “Või vähemalt ei tohiks eelarves matusetoetusena välja kirjutada. Volikogu võiks lihtsalt eraldada toetusraha delikaatsusi nimetamata,” pakkus Lauk.


Vallavanem Aare Sünter ütleb, et ei oska seda kuidagi selgitada. “Võib-olla oskab mõne teise valla vanem selgitada, kuidas nemad selliseid asju kajastavad?,” märkis Sünter.


Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep kinnitab, et neil pole eelarves kombeks sünde ja surmasid planeerida. “Kogemuslik ja tunnetuslik teave on olemas, kuid eraldi välja kirjutama me neid ei hakka. Tegu on lihtsalt teatud summa eraldamisega mõlema valdkonna jaoks,” ütles Mõtlep.


Lümanda vallavanem Toivo Vaik pakub, et ruhnlased võtsid aluseks viimaste aastate keskmise surmade arvu. “Selge see, et taolisi asju planeerida ei saa, aga mingi alus matusetoetuse määramiseks peab ju olema. Aluseks võetaksegi keskmine. Kui raha jääb üle, siis jääb. Kui tuleb puudu, pannakse juurde,” ütles Vaik. BNS

29 Märts 2007
  Kommentaarid