Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Sinimäel sängitati 58 punaväelast mulda

 

Klubi Otsing korraldusel toimunud ümbermatmisel osales Vene Föderatsiooni peakonsul Narvas Nikolai Bondarenko ja saatkonna kaitseatašee abi Anatoli Permjakov.

 

Viiekümne kaheksast eri kohtadest leitud hukkunud nõukogude sõdurist õnnestus tuvastada vaid üks, ülejäänud 57 läksid vennashauda tundmatutena. Ainsaks tuvastatuks oli kapteni aukraadis langenud Aleksei Ivanovitš Haritonov (hukkus 22.märtsil 1944.a.)

 

Vaivara kalmistule oli kogunenud umbes 50 inimest, neist pooled ajakirjanikud. 

(Nädalalehe arvates on see kohal viibinud inimeste arv, see mille üle tasuks kõigil nn Aljosha kaitsjatel sügavalt järele mõelda ja eneselt küsida – miks ei osalenud sel tseremoonial? miks lõhkusin ja laamendasin Tallinnas, Jõhvis? kas ma ikka ka tegelikult pena lugu hukkunud (puna)sõduritest või lihtsalt meeldib laamendada ja lõhkuda?)*

 

Sõjahaudade tuvastamisega tegelev klubi Otsing hoolitseb nii nõukogude kui saksa poolel võidelnute säilmete eest.refereering EPL-Online artiklist
artikkel asub tervikuna: http://www.epl.ee/artikkel/383884* Nädalalehe poolne kommentaar.

 

28 Aprill 2007
  Kommentaarid