Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Riigiduuma delegatsioon keeldus kooskõlastatud programmist

Välisministeerium avaldas imestust Venemaa riigiduuma delegatsiooni käitumise üle, sest delegatsioon keeldus osalemast eelnevalt oma juhi  poolt kooskõlastatud programmis.

Eesti pool koostas külalistele väga sisuka programmi, mis võimaldaks põhjalikult tutvuda neid huvitavate küsimustega ja oli kooskõlastatud delegatsiooni juhi, riigiduuma väliskomisjoni aseesimehe Leonid Slutskiga, teatas välisministeeriumi pressitalitus.

Duuma liikmed ei tulnud ka Eesti välisministeeriumisse kohtumisele, kus oli kavas arutada Eesti ja Venemaa vahelise sõjahaudade hooldamise lepingu üle peetavate läbirääkimistega seonduvaid küsimusi.

Samuti hakkasid riigiduuma liikmed esimesest momendist esitama ebareaalseid nõudmisi, näiteks nõuti kohtumist kinnipidamiskohas viibiva Eesti kodaniku Dmitri Linteriga. 

Lisaks keeldus riigiduuma delegatsioon osalemast ühispressikonverentsil riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi ja väliskomisjoni esimehe Sven Mikseriga, kuhu olid kutsutud ka Tallinnas asuva diplomaatilise korpuse liikmed. Keeldumist põhjendati nõudega korraldada kohtumine pressiga kinniste uste taga Vene saatkonnas, toetudes absurdsele väitele, et vastasel juhul pole kõigil ajakirjanikel juurdepääsu pressikonverentsile. 

Välisministeerium kinnitab, et Eesti on alati valmis ja avatud kõigiks kontaktideks, kuid ei saa nõustuda absurdsete väidete ja põhjendamatute nõudmistega.

Heikki Aasaru
ETV24


http://www.etv24.ee/index.php?0574046

30 Aprill 2007
  Kommentaarid