Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere tivolipõlengus 25 kannatanut, neist kuus Tallinna ja kaks Rakvere haiglas
Eileõhtuse tivolipõlengu kannatanutest lasti 17 koju, kaks inimest jäi Rakvere haiglasse ja kuus viidi Tallinna Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Abilinnapea Ain Suurkaevu sõnul oli Tallinna viidute hulgas kaks alaealist - üks 8-aastane poiss ja 17-aastane tüdruk, koos nendega viidi PERH-i kaks naist ja kaks meest. Põlengus kannatanutel olid hingamisteede ja naha esimese ja teise astme põletused. "Ühel kannatanul olid mehaanilised vigastused, ent mitte nii tõsised, et vajanuks haiglaravi," märkis Suurkaev.

Öötundide jooksul pöördus haiglasse veel üks põlengu läbi kannatanud mees. Tema saadeti pärast esmaabi andmist koju. Samas pöördus tagasi üks varem kodusele ravile saadetud kannatanu ning tema jäeti haiglasse.

Rakvere haigla arstid paluvad tõsiselt pöörduda tüsistuste ennetamiseks haiglasse kõigil, kes põlengu ajal tivolis viibisid ja said väiksemaidki põletushaavu või üksnes hingasid sisse põlenguvingu. Arstide sõnul võib halva enesetunde puudumine olla petlik, sest tüsistustel on 72 tunnini küündiv peiteaeg. Uuesti peavad kohe hommikul arsti juurde tulema ka need, kes määrati kodusele ravile.

Jaanus Nurmoja
19 Mai 2007
  Kommentaarid