Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Kohtla-Järve linnajuhid tunnustasid noort male suurmeistrit
Täna toimus Kohtla-Järve linnavalitsuses pidulik üritus, mille käigus tunnustasid linnajuhid rahvusvahelist male suurmeistrit, kes täitis aprillis suurmeistri tiitli jaoks vajaliku normatiivi. Noor neiu Valentina Golubenko (16 a) oli üritusel koos oma ema Anastasia Golubenkoga, kes on ühtlasi ka treeneriks. Sportlast ja tema ema võõrustasid Kohlta-Järve linnapea ja volikogu esimees.

”Tee selle saavutuseni oli raske. Hakkasin rahvusvahelistel võistlustel mängima alates 2003.aastast ja 2006.aasta septembris sain maailmameistri tiitli. Käesoleva aasta mätstsis kogusin oma eimese punkti suurmeistri tiitli saamiseks. Aprillis sain veel kaks punkti, mis on vajalikud rahvusvahelise suurmeistri tiitli saamiseks. See toimus Euroopa naiste meistrivõistlustel Saksamaal, kus ma saavutasin 16-nda koha (7,5 punkti 11-st) 150 osaleja seast,” rääkis Valentina Golubenko.

Täna on Valentina Golubenkol Eesti nais-maletajate seas kõige kõrgem tiitel. Noor maletaja märkis, et selle saavutuse hoidmiseks tuleb tal kõvasti tööd teha, mis on aga ilma perkonna ja lähedaste toetuseta võimatu. Maletja treeneri – Anastasia Golubenko - sõnul on malemaailmas naiste käes vaid umbes kümmekond rahvusvahelise suurmeistri tiitlit.

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjovi sõnul on linn uhke oma sportlaste üle, kes on saavutanud kõrgeid eesmärke. „Meie ujujad – Elina Partõka ja Natalja Hissamutdinova – hoidsid kõrgel Eesti lippu, oma sportlasekarjääri alustasid nad aga Kohtla-Järve spordiklubides. Olen rõõmus, et võime nüüd rääkida uhkusega ka Valentina Golubenkost, kes on täna Eesti parim nais-maletja.”

Linnapea sõnul tasub riigil pöörata rohkem tähelepanu malesporti arendamisele, arvestades selle spordiala kauaaegseid traditsioone. Omalt poolt tahavad linnavõimud võimaluste piires toetada Golubenkot ja linna maleklubi ”Diagonaal”, kus sportlane käib treenimas.


Anti Ronk
31 Mai 2007
  Kommentaarid