Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Rakvere linn kavandab pangahoone ostu

Tänasel Rakvere linnavolikogu istungile esitab Rakvere linnavalitsus ettepaneku kasutada ostueesõigust ja soetada linna keskväljaku ääres paiknev ajalooline pangahoone.

SEB Ühispank müüb lähiajal hulga pangale kuuluvat kinnisvara, kus paiknevad pangakontorid. Üks müüki tulevatest hoonetest asub Rakveres Turu plats 2, majas, mis ajalooliselt projekteeritigi pangahooneks.

Hoone ostuhinnaks on määratud 15,5 miljonit krooni ja see on Nädalalehte nõustanud kinnisvaraekspertide hinnangul mitu korda väiksem reaalsest turuväärtusest, seega teeb linn selle ostuga kindlasti hea tehingu.

Eile koos olnud linna majanduskomisjon kiitis pangahoone ostuplaani heaks.

Ostu korral plaanib linn majas enamus ruume rendile anda ja linna ürituste tarbeks hakata kasutama teisel korrusel asuvat saali. Hiljem on mõeldav linnavalitsuse kolimine praegusest asukohast ostetavasse hoonesse.

Rakvere linnal tekkis ostueesõigus antud hoonele seetõttu, et hoone on arhitektuurimälestis. SEB Ühispank on müügitingimuseks seadnud selle, et kümne aasta jooksul saab pank majas jätkata osade ruumide rentimist ja pangateenuste osutamist.

Pangahoone ost tuleb arutlusele tänasel linnavolikogu istungil.


Nädalaleht

24 Oktoober 2007
  Kommentaarid