Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Reformierakond: vanaduspension jääb maksuvabaks
Reformierakond lükkab ümber Jaak Aabi eksitava väite nagu soovitaks pensione maksustada. Reformierakondlase Taavi Rõivase hinnangul on vale rääkida ka mistahes muudatustest, mis halvendaks pensionäride võimalust soovi korral töötada ning pensionilisa teenida.

„Reformierakond on seisukohal, et vanaduspensioni esimene sammas peaks olema suuresti maksuvaba,” ütles Riigikogu liige Taavi Rõivas: „Pensionide kiire tõusu valguses tuleb kindlasti ka pensionide maksuvabastuse täiendav piirmäär üle vaadata.”

Rõivas selgitas, et kui 2008. maksuvaba tulu määr on 2250 krooni kuus, siis pensionidele kehtib täiendav maksuvaba määr 3000 krooni – kokku 5250 krooni kuus. Kuna keskmine pension kasvab kiiresti, tuleb juba kokkulepitud maksuvabale tulule lisaks tõsta ka pensionäridele mõeldud täiendavat maksuvaba tulu määra.

Rõivase sõnul käib valitsusliidus töö parima võimaliku lahenduse leidmiseks ning see saab seaduseks enne kui kehtiv pensionide maksuvaba määr jõuab keskmise pensioniga samasse suurusjärku.

Karin Kalda
29 Jaanuar 2008
  Kommentaarid