Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Iseseisvuspäev ja vastlapäev Rakveres: kelkude paraad ja Suisapäisa

Iseseisvuspäeva üritused algavad Rakveres juba kell 7 hommikul piduliku lipuheiskamisega ordulinnuse torni, lõpevad aga õhtulkell 17 tasuta kontserdiga Rahvamajas.

Hommikusele lipuheiskamisele oodatakse kõiki linlasi,kohaletulijatele pakutakse sooja teed ja suupisteid. Järgneb kell 10algav tseremoonia Vabadussõja monumendi juures ning jumalateenistuskell 11 Kolmainu kirikus. 

Kuna 24. veebruar on tänavu ka vastlapäev, siis on Rakveres kapäevakohaseid üritusi plaanis. Kell 13 algab Parkali platsil kelkudeparaad, mis suundub Vallimäele. Osa võivad võtta kõik soovijad,kusjuures korraldajad usuvad, et selleks paraadiks õnnestub osavõtjatelmeisterdada hulgaliselt ka selliseid kelkusid, mille peale tavaliseltehk ei oskaks tullagi. Vallimäel tutvustatakse vastlapäeva kombeid jamänge ning mõistagi võisteldakse liulaskmises. Asja juurde kuulub kasoe tee ning võimalus osta hernesuppi.

Õhtul kell 18 on aga Rakvere Rahvamajas iseseisvuspäeva puhultraditsiooniline tasuta kontsert, kus sedapuhku esineb segakoor"Suisapäisa". Tegemist on mulluse "Laululahingu" võitjaga, kes olihiljem edukas ka rahvusvahelistel konkurssidel.

<script type="text/javascript"> var newWin; function InsC(url) { if (newWin) newWin.close(); newWin = window.open(url, 'custom','toolbars=no,location=no,directories=no,status=no,menubar=no,scrollbars=no,resizable=no,width=320,height=380'); } function ShowHeader() { if (newWin) newWin.close(); newWin = window.open('https://data.zone.ee/mail/index.php?perform=showheader&mid=53696986', 'custom','toolbars=no,location=no,directories=no,status=no,menubar=no,scrollbars=1,resizable=1,width=550,height=420'); } </script>
17 Veebruar 2009
  Kommentaarid