Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Aprillis toimub põlevkivitehnoloogia ja -hariduse teemaline konverents
Käesoleva aasta 17.aprillil toimub Jõhvi Kontserdimajas kell 10-16.15 põlevkivitehnoloogiale ja -haridusele pühendatud konverents „Põlevkivi kaevandamise, töötlemise ja hariduse perspektiivid”.

"Konverentsi eesmärk on teavitada avalikkust vajadusest põlevkivivaldkonna spetsialistide järele. Ootame konverentsile nii ettevõtete kui ka haridusasutuste esindajaid. Ettevõtete poolt sooviks saada ülevaate põlevkivi tootmise ja töötlemisega seotud probleemidest ja uutest suundadest, samuti vajadusest spetsialistide järele. TTÜ professorid tutvustavad uusi võimalusi põlevkivitehnoloogiate arendamiseks ning õppekavade rahvusvahelistumiseks," ütles TTÜ Virumaa kolledzi arendusdirektor Mare Roosileht ja lisas, et Üheskoos püütakse välja töötada motiveerimissüsteem noorte õppima asumiseks põlevkivivaldkonnas. Konverentsil osalevad ka püstitatud teemadega otseselt seotud majandus- ja kommunikatsiooni ning haridus- ja teadusministeeriumi esindajad.

Konverentsil puudutavate teemade valdkond on lai: põlevkivi kaevandamise ja töötlemise uute tehnoloogiate arendamine; ülevaade põlevkivi tootmisega seotud ettevõtete probleemidest, uutest suundadest ja vajadustest spetsialistide järele.

Samuti see, kuidas on omavahel seotud tehnoloogia ja teadus; mida on võimalik ühiselt ette võtta põlevkivivaldkonna spetsialistide järelkasvu tagamiseks ja ettevalmistamiseks; kuidas tagada põlvkondade vahetus järgmise 10 aasta jooksul?


Anti Ronk
25 Veebruar 2009
  Kommentaarid