Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Emakeelepäeval on Rakveres Tasuta Raamatu Laat
Emakeelepäeval, 14. märtsil toimub Rakvere spordihallis Tasuta Raamatu Laat, kus nagu nimigi ütleb, pakutakse säästuajale kohaselt üksnes tasuta raamatuid.

Meist igaühel on kodus raamatuid, mida me enam ei vaja aga ära visata ei taha. Samas võib neid hädasti vaja olla kellelegi teisel. Nii kutsuvadki Tasuta Raamatu Laada korraldajad raamatusõpru tuulama oma raamatukappides ja riiulites, et sealt enesele mittevajalik üles leida. Pole vahet, kas toote laadale ühe raamatu või kolm kastitäit. Oluline on see, et senini kasutult seisnud kirjavara enesel uue lugeja leiaks. Endale mittevajalikke raamatuid võivad laadale tuua ka asutused, ettevõtted ja ühingud.

Kõik riiulitest ja kapinurkadest kokku kogutu tuleks laada eel, kas 13. märtsil või 14. märtsil kell 9-11 toimetada Rakvere spordihalli, kus Lääne-Viru Keskraamatukogu töötajad selle lahti pakivad ja ära sorteerivad.

Korraldajad paluvad, et teataksite oma raamatutoomise soovist ka telefonil 322 5879 või 5326 8312 Rakvere linna kultuurijuht Mihkel Trumanile.

14. märtsil kell 11 avatakse Tasuta Raamatu Laada uksed kõigile soovijatele, kõik kokkutoodu maksab null krooni ja null senti ja kaasa võib viia niipalju kui süda ihkab ja käsi kanda jõuab.

Tasuta Raamatu Laada idee aluseks on eelmisel kriisiajal, üheksakümnendate alguses Rakvere KIT-i Klubis Virumaa Fondi poolt korraldatud ja väga populaarsed tasuta raamatute laadad, mis tõid kokku sadu huvilisi ja saalitäie raamatuid.

Tänase laada korraldajad Rakvere linnavalitusest ja Rakvere spordikeskusest ning Lääne-Viru keskraamatukogust usuvad, et traditsioon saab emakeelepäeva väärika järje.

Raamatud, mis jäävad huviliste poolt Tasuta Raamatu Laadalt kaasa võtmata jõuavad Viru vangla raamatukokku, et ka seadusega pahuksisse läinuil oleks võimalus oma vaimu turgutada.
25 Veebruar 2009
  Kommentaarid