Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Pensionide, toetuste, hüvitiste maksmine peatatakse, kui uue väljamaksuviisi avaldus on senini esitamata
Riiklikud pensionid, toetused ja hüvitised on paljude inimeste jaoks uuel viisil esimest korda välja makstud. Juhul kui veel on pensionäre, sotsiaaltoetuse või hüvitise saajaid, kes senini ei ole esitanud pensioniametile oma arveldusarve numbrit ega teinud avaldust uue väljamaksuviisi kohta, siis peatatakse sotsiaalkindlustushüvitiste ja –toetuste maksmine kuni nõutava avalduse esitamiseni.

Veebruarikuine pensionide, toetuste ja hüvitiste väljamaksmine isikute pangakontodele oli väga paljude inimeste jaoks esmakordne, kuid möödus siiski sujuvalt ja rahulikult. Sama võib öelda kojukannete kohta.

Erandkorras maksti veebruaris raha välja ka neile, kes jätsid uue väljamaksuviisi õigeaegselt valimata ja avaldust ei esitanud. Seetõttu võib veebruarikuud nimetada ka üleminekukuuks, sest nimetatud väljamaksed tehti endisest kohast, seda siiski alles pärast nõutavas vormis avalduse esitamist.

Kas ja kui palju on veel pensionäre või sotsiaaltoetuste saajaid, kes ei ole siiani pensioniametiga ühendust võtnud, selgub märtsi esimesel nädalal. Statistika avaldame 10. märtsil 2009.

Tuleb arvesse võtta, et neile, kellel senini on pensioni, toetuse või hüvitise uue väljamaksuviisi valimiseks vajalik avaldus esitamata ning kes ei kasutanud ka võimalust oma veebruarikuu raha saamiseks endisest kohast, peatatakse pensioni, toetuse või hüvitise maksmine pensionikomisjoni otsuse alusel alates veebruarikuust.

Keegi siiski ei jää oma rahast ilma. Kogu saadaolev summa makstakse välja tagantjärele, pärast vormikohase avalduse esitamist elukohajärgsele pensioniametile.


Elve Tonts
27 Veebruar 2009
  Kommentaarid