Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

If Eesti Kindlustus maksis jaanuaris 47 miljonit krooni hüvitisi
2009. aasta jaanuaris maksis If Eesti Kindlustus oma klientidele kokku 2224 kahjujuhtumi eest 47 miljonit krooni hüvitisi ehk igal tööpäeval korvas If keskmiselt 106 õnnetusjuhtumit, makstes 2,2 miljonit krooni hüvitisi. Kohustuslik liikluskindlustus ja kaskokindlustus moodustasid kõigist väljamakstud hüvitistest ligi 80%.

Võrreldes möödunud aasta jaanuariga, vähenes 2009. aasta jaanuaris kõikide If Eesti Kindlustuses registreeritud kahjude arv kokku 16% ning hüvitiste summa 24%. Kaskokahjude arv vähenes aastaga kokku 20%, liikluskindlustuse kahjud 10% ning varakahjude arv 4%.

„Kahtlemata on majanduslanguse olukorras iga säästetud kroon oluline, kuid just ebakindlatel aegadel on kindlustus ja turvatunne see viimane, mille pealt kokku hoida. Sest kui siis midagi juhtub näiteks kodu, auto või varaga, on märgatavalt raskem kiirelt endine elurütm taastada,“ ütles If Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Andres Sooniste.

Jaanuaris hüvitas If kaskokindlustuse kahjusid 22 miljoni krooni ulatuses, kokku 999 kahjujuhtumi eest ning liikluskindlustuse kahjujuhtumeid 693, summas 16 miljonit krooni. See teeb ühe keskmise kahju maksumuseks kaskokindlustuses 22 000 krooni ja liikluskindlustuses 23 000 krooni.

If Eesti Kindlustus maksis jaanuaris varakahjude eest hüvitistena välja 8 miljonit krooni. Varakahjuteateid registreeriti 238, millest suurima osa ehk 40% moodustasid veekahjud.

„Et kahanevate sissetulekute olukorras vähemalt samaväärselt, aga ehk pareminigi oma pere kindlustunnet tagada, soovitame kasutada kiiremaid ja efektiivsemaid kindlustuslahendusi. Näiteks suurim kokkuhoiuvõimalus on soetada kindlustus internetist. See võimaldab lepingu maksumuselt koheselt säästa 15%. Samuti on lihtsaks lahenduseks jagada maksekoormus kuude kaupa, millest ei suurene aastase lepingu hind, ja kindlustunne on aastaringselt tagatud,“ lisas Sooniste.

If Eesti Kindlustus kogus jaanuaris ligi 115 miljonit krooni kindlustusmakseid, mida on 2008. aasta jaanuariga võrreldes 11% vähem. Enim laekus jaanuaris kindlustusmakseid kasko- ja liikluskindlustuse eest, kummaski 30 miljonit krooni.

If Eesti Kindlustus on Eesti juhtiv kahjukindlustusselts. Ifil on ainukese kindlustusseltsina Eestis üle 210 000 era- ja ärikliendi ning If on esindatud kõikides Eesti maakondades kokku 51 bürooga. If Eesti Kindlustus kuulub Põhjamaade juhtivasse kahjukindlustusgruppi If P&C Insurance Holding Ltd, mille omanik on Sampo Plc.


Eva-Grete Aljas
27 Veebruar 2009
  Kommentaarid