Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

President Ilves andis üle rahvaluulepreemiad
President Toomas Hendrik Ilves andis täna Eesti Kirjandusmuuseumis rahvaluulepreemiad Urmas Haud’ile ja Taisto-Kalevi Raudalainen’ile.

“Urmas Haud uurib põhitööna galaktikaid ja universumi. Kuid sellele lisaks, võib isegi öelda, et selle kõrval, on tema suureks huviks Pärnumaa Tori kihelkonna Riisa ja Tõramaa külade pärimuse kogumine ning sealt pärit riislaste suguvõsade uurimine. Ning selle materjali on ta teinud internetis kättesaadavaks. See on küll palju väiksem uurimisobjekt kui galaktika, kuid sama oluline meile kõigile,” ütles president Ilves.

“Meie hõimurahvaid uurinud Taisto-Kalevi Raudalainen on Eesti Rahvaluule Arhiivile üle andnud heli- ja videomaterjale ingerlastest nii Ingerimaal, kui ka väljaspool. Eesti humanitaarid on meie sugulasrahvaste kultuurilist ainestikku kogunud väga pikka aega. Niimoodi päästeti ja päästetakse väga palju väärtuslikku, niiviisi hoiame sugulusrahvaste kultuuri vundamenti, ka iseenda kultuuri vundamenti, ” kõneles riigipea.

President Ilves tänas kõiki, kes on pärimuste kogumisele ja talletamisele pühendunud: “See võib ju olla ka palgatöö, kuid ennekõike on see kutsumus ilma suurte ja võõraste sõnadeta.”

Sõja-eelses Eestis asutatud riigipea autasu parimatele rahvaluulekogujatele taastati Eesti Kirjandusmuuseumi ettepanekul 1993. aastal Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu toel. Rahalise autasu üldsuuruse määrab Kultuurirahastu Eesti Kirjandusmuuseumi ettepanekul ja selle annab üle Vabariigi President. Tänavuste preemiate suurus on 10 000 krooni.

27 Veebruar 2009
  Kommentaarid