Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Tänu valvsale kaasliiklejale tabas ühispatrull joobes veoautojuhi
Esmaspäeval, 02.03.2009 teatati Lääne Politseiprefektuuri juhtimiskeskusele, et Tallinn -- Pärnu -- Ikla maanteel liigub Pärnu suunas veoauto, mille juht võib olla alkoholijoobes. Teataja sõnul kaldus veoauto pidevalt vastassuunavööndisse.

2. märtsil kella 12 paiku helistas politseile meesterahvas, kes teatas, et Tallinn -- Pärnu -- Ikla mnt 180 km liigub Pärnu suunas haagisega veoauto, mille juht võib olla alkoholijoobes. Teataja sõnul kaldus veoauto pidevalt vastassuunavööndisse. Samal maanteel liiklusjärelevalvet teinud politsei ja piirivalve ühispatrull asus koheselt laekunud teavet kontrollima. Mõni minut hiljem nägidki ametnikud maanteel veoautot, millele helistaja oli osutanud. Selle juht ei suutnud ilmselgelt oma sõidukit valitseda, mistõttu kaldus see pidevalt vastassuunavööndisse. Patrull peatas veoauto ja kõrvaldades sellega ohu teistele liiklejatele.

Juhi kontrollimisel selgus, et tegemist on 1975. aastal sündinud Ukraina kodanik Viatcheslaviga. Ilmsete joobetunnustega juhil, kelle kõne ja koordinatsioon olid häiritud, tuvastasid politseinikud keskmise alkoholijoobe. Autorongi juhtinud mehe suhtes alustati väärteomenetlus, ta peeti kinni ja toimetati Pärnusse kainenema. Täna, 3. märtsil toimetas politsei Viatcheslavi kohtusse, kus talle määrati selle väärteo eest karistuseks 5 ööpäeva aresti.

Korrakaitseosakonna vanemkomissar Sander Peremees tänab tähelepanelikku kaasliiklejat, tänu kellele õnnestus keskmises joobes juht liiklusest kõrvaldada ning lõpetada sõit, millel oleks võinud olla ettearvamatud tagajärjed. Peremees lisas, et kutseline autojuht peab olema teistele oma käitumisega eeskujuks, kahjuks eilne juhus seda ei olnud. Tänu ühistele jõupingutustele paraneb liikluskultuur, sellega kaitseme inimeste elu ja tervist. Vanemkomissar paneb kõigile südamele, et igaühe kohus on takistada joobes inimese sattumist liikluskeerisesse, võimalusel kas ise sekkuda või paluda selleks politsei abi.


Kaja Kukk
03 Märts 2009
  Kommentaarid