Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Jõhvis sotsiaalmaja tulekahjus hukkus täna inimene
Jõhvis sotsiaalmajas täna öösel puhkenud tulekahjus hukkus inimene, 11 inimest evakueeriti

4. märtsil kell 01.18 teatati Häirekeskusele tulekahjust Ida-Virumaal Jõhvis Kaare tn asuvas sotsiaalmajas. Sündmuskohale sõitsid korrapidamisbüroo operatiivkorrapidaja ja seitse päästeautot Jõhvist, Kohtla-Järvelt, Sillamäelt ja Iisakust.

Päästemeeskondade saabudes põlesid viiekorruselise hoone kolmandal korrusel ühes toas diivan ja öökapp. Tuba ja terve korrus, kus on kokku 24 tuba, oli suitsu täis.

Kustutustööde käigus leidsid päästjad põlevast toast hukkunud keskealise naisterahva. Kolmandalt korruselt evakueeriti tugeva suitsu tõttu 11 inimest.

Tulekahju likvideeriti lõplikult kella 02.08-ks. Päästetööde juhi esialgsel hinnangul on tulekahju tekkepõhjus hooletus suitsetamisel.

Sotsiaalmaja koridorid on varustatud automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemiga, mis rakendus tööle, kuid tubades suitsuandureid ei olnud.

Samas hoones leidis aset tulekahju ka eelmisel aastal, kui ööl vastu 3. juunit põles ühes toas paar ruutmeetrit põrandat. Suitsu täis toast tõid päästjad välja naisterahva, kes haiglaravi ei vajanud. Tulekahju tekkepõhjus oli hooletus suitsetamisel.

Eestis on tänavu tulekahjudes hukkunud 13 inimest, neist viis Ida-Virumaal.
04 Märts 2009
  Kommentaarid