Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

IRL ärgitab koalitsioonipartnereid otsustusjulgusele
IRLi esimehe Mart Laari sõnul on koalitsioon saanud üle peamisest seni haldusreformi takistanud asjaolust - arusaamast, et omavalitsuste ühinemine võib toimuda ainult vabatahtlikkuse alusel.
 
„Seda, et haldusreformi Eestile vaja on, ei eita enam keegi. Usun, et koalitsioon suudab leida koosmeele ka haldusreformi tegemist puudutavates sisulistes küsimustes,“ ütles Laar.   
 
Tema sõnul surub meid kõiki ajapiir - kui me ei suuda  selle aasta mai lõpuks reformi tegemises kokku leppida, pole põhiseadust muutmata võimalik seda lähema nelja aasta jooksul teostada.
 
„See on kurb reaalsus, millest me ei saa üle ega mööda".
 
IRL esitas täna valitsuskoalitsiooni eestseisuse koosolekul Reformierakonnale ja Sotsiaaldemokraatlikule Erakonnale palve anda järgmise nädala keskpaigaks vastus küsimusele, kas nad toetavad regionaalminister Siim Kiisleri esitatud seaduseelnõud haldus-territoriaalse reformi teostamiseks enne 2009. aasta kohalike omavalitsuste valimisi.  Kui seda eelnõud soovitakse täiendada, siis ootab IRL koalitsioonipartneritelt konkreetseid ettepanekuid selle muutmiseks. 
 
„Uuringuid sellel teemal on koostatud üle kümne aasta, nüüd on küsimus selles, kas me julgeme midagi reaalset teha või rahuldume vaid rääkimisega,“ sõnas Laar.

Tema sõnul on IRL valmis konstruktiivselt kaaluma ettepanekuid eelnõusse ja peab vajalikuks asjast huvitatud poolte võimalikult laia kaasamist.

 
Rauno Veri
09 Märts 2009
  Kommentaarid