Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Aasta vanemuislasteks valiti Robert Annus ja Merle Nikkinen
Vanemuise teatrikuupeol valisid kolleegid aasta vanemuislasteks draamanäitleja ja -lavastaja Robert Annuse ning juhiabi Merle Nikkineni.

Lisaks kolleegide tunnustusele ja aasta vanemuislase tiitlit kinnitavale aukirjale said mõlemad laureaadid graveeringuga hinnalise käekella ja puhkusereisi Saaremaale.

Aasta vanemuislast valiti kuuendat aastat ja valimine toimus kahes kategoorias: üks laureaat valiti lavajõudude seast ja teine nende hulgast, kes oma igapäevatöös lavale ei astu. Vanemuise igal töötajal oli võimalus anda salajasel hääletusel oma tunnustav hääl kolleegidele, kes on nii töiselt tublid kui ka suhtlemises meeldivad.

Lisaks kahele peaauhinnale anti välja 10 eriauhinda laval ning 10 eriauhinda väljaspool lava töötavatele vanemuislastele. Eriauhindade seas olid puhkepaketid erinevais tervisekeskustes, lõunad restoranis, raamatupoe kinkekaardid jms.

Lavajõududest pälvisid kolleegide eriauhinna draamanäitlejad Merle Jääger, Külliki Saldre, Maria Soomets, Ragne Pekarev, Maarja Mitt, Aivar Tommingas, Hannes Kaljujärv, Margus Jaanovits, ooperisolist Atlan Karp ja kooriartist Endel Kroon.

Väljaspool lava töötavatest vanemuislastest said eriauhinna trupijuht Eda Hinno, noorsootöö juht Mall Türk, kostüümilao juht Piret Univer, jumestusala juht Anne-Ly Soo, kontsertmeister Ele Sonn, kunstnik-rekvisiitor Kaie Uustal, vastuvõtusekretärid Helina Randma ja Piret Kütt, pealavameister Rait Randoja ning peaadministraatori assistent Erik Makarov.

Varem on aasta vanemuislase tiitli pälvinud draamanäitlejad Hannes Kaljujärv, Riho Kütsar, Aivar Tommingas ja Ott Sepp, orkestrant Margus Vahemets, kunstnik-butafoor Eino Reinapu, peaadministraator Mall Türk, kostüümiala juht Ivika Jõesaar, juhiabi Aiki Pärle ja IT-spetsialist Mikk Männaste.


Tambet Kaugema
11 Märts 2009
  Kommentaarid