Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Swedbank: Päeva kokkuvõte petukirja leviku kohta
Täna, 23. märtsi hommikul kella 8 paiku said paljud inimesed Eestis inglisekeelse e-maili, kus küsiti Swedbanki klientide isiklikke andmeid. Pank kinnitab veel kord, et tegu on pettusega ja kliendid, kes oma andmed sellesse keskkonda sisestasid, peaksid koheselt ühendust võtma Swedbankiga numbril 6 310 310. Praeguseks hetkeks on nimetatud veebileht suletud ning juhtumi uurimisega tegeleb keskkriminaalpolitsei.

Neil, kes nimetatud kirja on saanud, palub Swedbank see koheselt kustutada ning kindlasti mitte sisestada pangakaartide andmeid või turvatunnuseid tundmatutele veebilehtedele. Esialgsetel andmetel on tegemist tundmatute isikute poolt korraldatud pettusega, mille eesmärgiks oli klientide pangainfo ja turvatunnuste enda valdusse saamine.

Viimane sarnane pettusekatse toimus Eestis Hansapanga nime kasutades 2002. aastal, kus analoogilise pöördumise autorid, politsei poolt kinni peeti ja kohtu alla anti.

Swedbank tänab kõiki täehelepanelikke kliente, kes saabunud kirjast panka teavitasid. Panga poole pole praeguseni pöördunud kliente, kes oleksid antud pettuse tõttu kahju saanud.

Laura Käesel
23 Märts 2009
  Kommentaarid