Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.

Liiklusõnnetuste kogukahju ulatus 825 miljoni kroonini
Liiklusõnnetuste kogukahju ulatus eelmisel aastal 825 miljoni kroonini, vähenedes aastaga 12%, selgub Eesti Liikluskindlustuse Fondi (LKF) tehtud turuülevaatest.

1000st Eestis registreeritud sõidukist sattus 2008. aastal liiklusõnnetusse keskmiselt 44. Liiklusõnnetuste arv oli mullu ligikaudu 18% väiksem kui aasta tagasi, mil 1000 sõiduki kohta oli keskmiselt 54 õnnetust. Keskmine kahjusumma küündis 25 633 kroonini, mis on 2% vähem kui 2007. aastal.

LKFi juhatuse esimehe Kristjan Niinemaa hinnangul vähendasid eelmisel aastal liiklusõnnetuste hulka mitu tegurit. "Esiteks tõhustas politsei tublisti liiklusjärelevalvet, tabades 42% enam liiklusrikkujaid kui aasta tagasi," võttis Niinemaa kokku õnnetuste arvu kahanemispõhjused. "Teiseks tuleb arvestada ka eelmisel aastal üsna kõrgele kerkinud mootorikütuste hinda ning samaaegset kütusetarbimise vähenemist 26% võrra, mis vähendasid ilmselt nii liikluse intensiivust kui ka liiklusõnnetustesse sattumise riski."

Kokku registreeriti eelmisel aastal liikluskindlustuse infosüsteemis 33 197 liiklusõnnetust. Raskete liiklusõnnetuste arv oli 1858, mis on ligi 24% vähem kui aasta tagasi.

LKFi kahjuennetuse valdkonna juhi Erik Ernitsa kinnitusel on liiklusõnnetuste struktuur mitmel viimasel aastal olnud sarnane. "Kõige enam, 6382-l juhul juhtus liiklusõnnetus tagurdamisel," selgitas Ernits. "5891 oli mullu tagant otsasõite ning 3436 teeandmiskohustuse eiramisi, mis põhjustasid liiklusõnnetuse. Kolm sagedasemat liiklusõnnetuse liigitust on aasta-aastalt olnud samad."

Pidevalt kindlustatud sõidukite arv kasvas eelmisel aastal 6% 549 635-ni, kuid esmakordselt kindlustatud sõidukite arv vähenes 47% 68 944-ni. 1. jaanuaril 2009 olid liikluskindlustuse klientideks rohkem kui 304 000 eraisikut ning üle 37 000 ettevõtte ja asutuse. Kindlustuspäeva keskmine maksumus suurenes võrreldes 2007. aastaga 6,8%, ulatudes 5,75 kroonini.

Liikluskindlustuse majandusnäitajate ülevaade on kättesaadav LKF-i veebilehel http://www.lkf.ee

LKF on seaduse nõudel kindlustusandjate poolt asutatud ühing, mille peamiseks ülesandeks on täita liikluskindlustuse garantiifondi rolli ning hallata liikluskindlustuse registrit. Garantiifond hüvitab kindlustamata või tundmatuks jäänud sõidukite poolt põhjustatud kahjud. Samuti kogutakse vahendeid olukordadeks, kui kindlustusandja ei ole võimeline kannatanute nõudeid rahuldama maksejõuetuse tõttu. LKF on lüli liikluskindlustuse rahvusvahelises võrgustikus, täites nii Euroopa Liidu nõuetest tulenevat teabekeskuse ja kompensatsiooniorgani rolli kui ka rahvusliku büroo rolli Rohelise Kaardi süsteemis. LKF toetab kindlustuse vaidluskomisjoni tegevust ning arendab kahjuennetustegevust.Rait Matiisen
25 Märts 2009
  Kommentaarid